Termin plogging wymyślili Szwedzi. Połączyli słowa “jogging” oraz szwedzkie “plocka upp”, czyli podnosić. Ta dyscyplina sportu; połączenie miłego z pożytecznym – czyli biegania ze sprzątaniem – jest coraz bardzo popularna na całym świecie. Ekipa z Brzeszcz zrobiła wiele dodatkowych skłonów, wypadów i przysiadów – same plusy!
Recepta była prosta. Zgadali się na bieganie. Umówili się na wygodny strój, jednorazowe rękawiczki, maseczkę i worek na odpady. Kierunek: Nazieleńce i lasy na Borze. Biegania było sporo, śmieci do zebrania (niestety) jeszcze więcej…
Zrobili wiele dla dobra natury i nas wszystkich.
Brawo!
(źr., fot. OK Brzeszcze, Hala Sportowa Brzeszcze)
Panie Pawle!
Czy słowo “niezamieżona” przez “ż” to też literówka?
Warto przeczytać to, co się napisało, przed publikacją.
A może trzeba zatrudnić kogoś do korekty tekstów, bo to nie jest jednostkowy przypadek. Wszędzie roi się od błędów!
Pozdrawiam.
.
Drodzy komentujący!
Wyrażenie ‘ekipa z BrzeszczA” była rasową i niezamieżoną literówką, za którą mi wstyd, bo wiem, że każdy mieszkaniec, każdej miejscowości jest niezwykle czujny na odmianę nazwy swojej miejsca zamieszkania.
‘ Ruszyli w Nazieleńce’ to moje autorskie, jezykowe szaleństwo. Może faktycznie zbyt szalone.
Pozdrawiam, dziękując równocześnie za gramatyczną czujność.
Paweł.
A ci którzy odpowiedzialni są za czystość w Naszej Gminie się śmieją i będą se robili Plogging i Plazing Na Teneryfie , albo Na wyspach kanaryjskich za Nasze.
Kochani organizatorzy akcji. Sprzątanie terenów leśnych proszę organizować w miesiącach styczeń -marzec w bezśnieżne dni wtedy wszystkie śmieci są dobrze widoczne. Osobiście w tym roku wyniosłam ok.40-50 reklamówek śmieci z Nazieleniec w tych miesiącach. Teraz gdy zarośnięte są pobocza, rowy niewiele widać.Zresztą to dotyczy nie tylko zaśmieconych Nazieleniec ale pozostałej części Gminy Brzeszcze. Dziękuję za uwagę.
Bo Anonim to je .. bana pała co redaguje to wszystko
Nie z Brzeszcza tylko z BRZESZCZ i zapamiętaj sobie, że jest język polski a my mieszkamy w Brzeszczach. Są w naszym języku kolego tzw. “przypadki” M, D, B, C, N, W.. Jak nie wiesz co te skróty znaczą …. to lepiej się nie wypowiadaj.
Po dłuższym zastanowieniu może tego “brzeszcza” też wymyślili Szwedzi? A co myślisz o “ruszyli w Nazieleńce”? Jakoś zawsze spotykałem się z formą ” na Nazieleńce”.
Z Brzeszcza?