Termin plogging wymyślili Szwedzi. Połączyli słowa “jogging” oraz szwedzkie “plocka upp”, czyli podnosić. Ta dyscyplina sportu; połączenie miłego z pożytecznym – czyli biegania ze sprzątaniem – jest coraz bardzo popularna na całym świecie. Ekipa z Brzeszcz zrobiła wiele dodatkowych skłonów, wypadów i przysiadów – same plusy!

Recepta była prosta. Zgadali się na bieganie. Umówili się na wygodny strój, jednorazowe rękawiczki, maseczkę i worek na odpady. Kierunek: Nazieleńce i lasy na Borze. Biegania było sporo, śmieci do zebrania (niestety) jeszcze więcej…
Zrobili wiele dla dobra natury i nas wszystkich.
Brawo!

(źr., fot. OK Brzeszcze, Hala Sportowa Brzeszcze)

8 KOMENTARZE

 1. Panie Pawle!
  Czy słowo “niezamieżona” przez “ż” to też literówka?
  Warto przeczytać to, co się napisało, przed publikacją.
  A może trzeba zatrudnić kogoś do korekty tekstów, bo to nie jest jednostkowy przypadek. Wszędzie roi się od błędów!
  Pozdrawiam.
  .

 2. Drodzy komentujący!
  Wyrażenie ‘ekipa z BrzeszczA” była rasową i niezamieżoną literówką, za którą mi wstyd, bo wiem, że każdy mieszkaniec, każdej miejscowości jest niezwykle czujny na odmianę nazwy swojej miejsca zamieszkania.
  ‘ Ruszyli w Nazieleńce’ to moje autorskie, jezykowe szaleństwo. Może faktycznie zbyt szalone.

  Pozdrawiam, dziękując równocześnie za gramatyczną czujność.
  Paweł.

  7
  3
 3. A ci którzy odpowiedzialni są za czystość w Naszej Gminie się śmieją i będą se robili Plogging i Plazing Na Teneryfie , albo Na wyspach kanaryjskich za Nasze.

  6
  3
 4. Kochani organizatorzy akcji. Sprzątanie terenów leśnych proszę organizować w miesiącach styczeń -marzec w bezśnieżne dni wtedy wszystkie śmieci są dobrze widoczne. Osobiście w tym roku wyniosłam ok.40-50 reklamówek śmieci z Nazieleniec w tych miesiącach. Teraz gdy zarośnięte są pobocza, rowy niewiele widać.Zresztą to dotyczy nie tylko zaśmieconych Nazieleniec ale pozostałej części Gminy Brzeszcze. Dziękuję za uwagę.

  9
  5
 5. Nie z Brzeszcza tylko z BRZESZCZ i zapamiętaj sobie, że jest język polski a my mieszkamy w Brzeszczach. Są w naszym języku kolego tzw. “przypadki” M, D, B, C, N, W.. Jak nie wiesz co te skróty znaczą …. to lepiej się nie wypowiadaj.

  7
  1
  • Po dłuższym zastanowieniu może tego “brzeszcza” też wymyślili Szwedzi? A co myślisz o “ruszyli w Nazieleńce”? Jakoś zawsze spotykałem się z formą ” na Nazieleńce”.

   6
   1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.