Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu wraz z funkcjonariuszami oświęcimskiej placówki Służby Ochrony Kolei, regularnie prowadzą wspólne patrole na dworcach oraz w pociągach, strzegąc bezpieczeństwa, życia i zdrowia osób podróżujących koleją.

“Funkcjonariusze oprócz reakcji na ujawnione na dworcach kolejowych czy w pociągach wykroczenia porządkowe, zwracają uwagę na przypadki łamania obostrzeń wprowadzonych w celu przeciwdziałania rozprzestrzeniania się covid – 19.  Przypominają podróżnym o konieczności zachowania dystansu , dezynfekcji rąk oraz stosowania maseczek lub osłon na nos i usta podczas przemieszczania się wszystkimi środkami komunikacji publicznej” – czytamy w komunikacie Komendy w Oświęcimiu.

Działania podejmowane przez funkcjonariuszy mają wspólny cel – zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich.

(źr., fot. PolicjaOświęcim)

10 KOMENTARZE

 1. Wie ktoś może co jest z tą ścieżka rowerową na ofiar, piasek tam leży z 2 miesiące, latarnie w nocy nie świeca, oddane to wg jest, nikt tam nic nie robi, zresztą chyba gmina oszczędza na energii, bo nieraz żadna latarnia nie swieci koło kopalni, basenu, a ostatnio też na starych blokach, nie wiem w ciemnogrodzie jakimś mamy być?

  3
  1
 2. A epidemia to sciema i swiat zwariowal i nie wie jak sie z tego z klasa wycofac woec bedzie brnąč w to szalenstwo. Najniebezpieczniejsza jesr ludzka glupata a nie ten wirus ktory ok jest ale jak inne.

  2
  2
 3. A wie ktoś na jakim etapie planu jest dworzec kolejowy Brzeszcze- Jawiszowice. Szumnie zapowiadany jeszcze za zeszłej kadencji…. Co dzień widzę jakieś prace ale to chyba dotyczy tylko torów i peronu

 4. Jeśli bym zgłosił że mamy problem z pijącymi alkohol, srającymi i lejącymi gdzie popadnie na oczach dzieci w miejscu publicznym na Kolonii Paderewskiego -to mnie ujebią “stróże prawa ” a nie patologię- Taką mamy Policję i takich mamy samorządowców z gminy i powiatu . Oni Wolą wieszać na balkonach tęczowe flagi, ale jak przyjdzie walczyć z tymi co chleja i srają pod blokiem to lepiej zamknąć oczy, byle do następnej kadencji.

  11
 5. To ja jeszcze bardzo proszę policję o zrobienie porządku z przesiadującymi na kładce nad torami przy dworcu Brzeszcze-Jawiszowice. Przejść się nie da, bo siedzą na całej długości stopni, czasami nawet po kilkanaście osób naraz, wszędzie wódka, przepitka i zakąski, krzyki i awantury. Potem rozbite butelki na drodze za torami, śmieci itd. Jeżdżę tamtędy do mechanika i często rano widuję świeże szkła z butelek po całej drodze. Opony w samochodach i rowerach poprzebijane, raz butelka spadła mi obok samochodu z góry, potrafią nawet załatwić swoje potrzeby fizjologiczne na drogę z mostu nad torami. A młodzież w dużej części nieletnia. Ich rodzice chyba mają to gdzieś, gdzie ich dzieci przesiadują, co robią i w jakim stanie wracają do domu. Widywałam tam nawet pijanych 15-latków. Niestety pijana młodzież to agresywna młodzież. Panowie policjanci – zróbcie z tym porządek!!! Codzienny patrol policji potrafi zdziałać cuda. Mandaty, izba wytrzeźwień, sądy rodzinne i byłoby po temacie.

  17
  1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj