Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu rozpracowali dealera narkotykowego. Przestępca został zatrzymany na gorącym uczynku. Posiadał ponad kilogram narkotyków o czarnorynkowej wartości blisko 40  tysięcy złotych. Odpowie za ponad 400 czynów, w tym posiadanie znacznych ilości środków odurzających, rozprowadzanie narkotyków, a także kierowanie samochodem pod ich wpływem.

“Policjanci prowadząc czynności mające na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej ustalili, że 35 – letni mieszkaniec Brzeszcz trudni się rozprowadzaniem narkotyków na terenie powiatu oświęcimskiego.  6 grudnia ubr. mężczyzna został zatrzymany na terenie Brzeszcz. W swoim samochodzie posiadał plastikowe pudełko z  suszem marihuany. Kolejne dowody ukazujące związek zatrzymanego z narkotykowym procederem  policjanci odnaleźli po przeszukaniu miejsca zamieszkania 35 – latka. Zabezpieczyli tam worki foliowe z marihuaną, worek z amfetaminą, woreczek z kilkoma tabletkami ecstasy oraz wagę elektroniczną. Zatrzymany został również poddany badaniu na zawartość narkotyków. Tester w ślinie mężczyzny wykazał obecność amfetaminy. Do badań na zawartość środków odurzających została mu pobrana krew. Następnie 35 – latek trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji”- informuje Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. .

Policjanci przy użyciu testerów narkotykowych przeprowadzili wstępne badania zabezpieczonych środków odurzających, wykazując, że są to amfetamina, marihuana i ecstasy. Mogły one posłużyć do sporządzenia około 1200 porcji narkotyku.

W dniu 8.12 ubr. Sąd Rejonowy w Oświęcimiu na wniosek Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego.

W trakcie prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu śledztwa, w ciągu kilku tygodni policjanci zebrali dowody świadczące o tym, że podejrzany zajmował się rozprowadzaniem narkotyków. Na tej podstawie zostało mu przedstawionych ponad 400 zarzutów.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara grozi za rozprowadzanie narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowych.


Jak oceniacie bezpieczeństwo w Gminie Brzeszcze? Napiszcie w komentarzu.

Masz sprawę, którą powinni się zająć nasi dziennikarze? Napisz do nas wiadomość- zapewniamy anonimowość! Kontakt: redakcja@infobrzeszcze.pl

13 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj