Urząd Gminy w Brzeszczach informuje, że w sezonie 2018-2019 zimowe utrzymanie dróg gminnych prowadzi Agencja Komunalna Sp. z o.o. ul. Kościelna 7 w Brzeszczach.

DROGI GMINNE

Sprawy dotyczące odśnieżania i zwalczania śliskości na drogach gminnych można zgłaszać na numery telefonów:

731 160 811 – całodobowo
32 2111 247 – w dni robocze w godzinach 6:00-15:00

DROGI POWIATOWE

Za zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie Gminy Brzeszcze odpowiada Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu:
dotyczy następujących ulic: Nosala, Siedliska,Starowiejska, Bielska, Jedlina, Bielańska, Kobylec, Pocztowa, Przeczna, Olszyny, Jaźnik, Janowiec, Wiśniowa, Faracka, Spółdzielcza, Graniczna, Wyzwolenia, Oświęcimska, Wypoczynkowa, Kostka Jagiełły,

Uwagi dotyczące zimowego utrzymania dróg powiatowych można zgłaszać na numery telefonów:
Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego:
33 844 89 80 – telefon całodobowy
Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu:
33 844 96 00 w godzinach urzędowania

DROGI WOJEWÓDZKIE

Za zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich na terenie Gminy Brzeszcze odpowiada:
Rejon Dróg Wojewódzkich w Krakowie z siedzibą w Zabierzowie
dotyczy następujących ulic:
Ofiar Oświęcimia, Dworcowa, Pszczyńska, Turystyczna i Łęcka
Uwagi dotyczące zimowego utrzymania dróg wojewódzkich można zgłaszać na numer telefonu: 517 104 468

16 KOMENTARZE

 1. Kto kontroluje spalanie w piecach. To jest nie do pojęcia czym ludzie palą. Pora chyba wziąć się za kontrole. Można chyba wysłać urzędników w teren.

  • Popieram w 100%.

   Powinien być podany całodobowy nr telefonu do tych służb i powinny się odbywać kontrole, bo się już oddychać nie da, a jeśli stwierdzą ze ktoś palił czymś czym nie powinien, to powinni po jakimś czasie sprawdzić ponownie. Konsekwentne działanie tylko nam pomóże.

   Chyba ze mieszkańcy zaczną składać pozwy do sądów o odszkodowanie od gminy ze nic nie robi w tym zakresie.

  • Nikt….i raczej nikt nie będzie..policja nie ma czasu się takimi rzeczami zajmować a urzędnik w gminie pracuje do 15:00 w soboty i święta ma wolne. Pomimo, uprawnienia jakie może mu dać burmistrz do kontroli, urzędnik nie ma upewnień do legitymowania osób. Paradoks taki że przyjeżdża w miejsce zgłoszenia i może ewentualnie klamkę pod bramką pocałować. Na zgłoszenie ma być reakcja natychmiastowa a nie pisanie pism do urzędu na delikwenta mija się z celem .potem to można ale pocałować go w cztery litery.

  • Ana o czym Ty piszesz ??? Troska Urzędu Gminy i władz gminy Brzeszcze o sport w naszej gminie = 0 ( czyt. ZERO ) Patrz : 1.stan obiektów sportowych , 2.wysokość dotacji od lat najniższa w całym woj. małopolskim , 3. brak instytucji zarządzającej sportem na wzór MOSiR , która z dobrym skutkiem działa w większości okolicznych gmin – patrz : Oświęcim, Kety, Osiek, Czechowice- Dz. , Chełmek, 4. brak jakiejkolwiek wiedzy na temat zarządzania sportem w naszej gminie urzędników oddelegowanych przez Burmistrza do współpracy z organizacjami sportowymi z terenu Gminy Brzeszcze

  • Czy możesz doprecyzować swoją wypowiedź.
   Nie spotkałaś ani jednej piaskarki, pługa i:
   – droga nie była odśnieżona – trzeba było zadzwonić pod któryś z podanych powyżej numer telefonu,
   – droga była odśnieżona – to znaczy że kiedy ANA spała to nie spał ktoś, żeby ona mogła o 11.00 jechać odśnieżoną drogą.
   Wiem co piszę, bo wczoraj o godz. 5.50 odwoziłam dziecko do Oświęcimia na autobus do Krakowa i w Brzeszczach zarówno drogi jak i chodniki były odśnieżone. Poza tym w nocy widziałam jak pługi jeździły(duży i mały) – a mieszkam na uboczu. Potem o godz. 8 z minutami jechałam na zakupy – pług jechał. O godz. 13.15 – traktor odśnieżający jechał.
   Chciałam podziękować pracownikom znienawidzonej przez wszystkich komunalki – dobra robota. Zima was nie zaskoczyła.

   • Potwierdzam. Odśnieżone były i są na bieżąco odśnieżane chodniki -obok mojego bloku jeździ mały “pług”, który odwala kawał dobrej roboty 😉

  • Ana to przedstawicielka byłej władzy. Wieloletnia radna(bezradna ), która nie otrzymała poparcia mieszkańców w niedawnych wyborach samorządowych ???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.