W środę 15 maja Urząd Gminy w Brzeszczach odwiedziły członkinie Stowarzyszenia Amazonki. Na zaproszenie Burmistrza Radosława Szota oraz Sekretarz Gminy Magdaleny Maj, Panie przeprowadziły warsztaty edukacyjne z zakresu profilaktyki raka piersi dla wszystkich pracownic magistratu.

Ważną częścią spotkania – prócz podkreślenia wagi regularnych badań i lekarskich wizyt kontrolnych – była edukacja z zakresu samokontroli piersi , którą zobrazowano podczas ćwiczeń z wykorzystaniem fantomów piersi.

“Panie zwracały uwagę na statystki i wyjaśniały, jak duże szanse na całkowite wyleczenie ma nowotwór wykryty we wczesnym stadium rozwoju. Ponadto podkreślały, że diagnoza i leczenie to nie ‘koniec świata’. Same są przykładem, że pomimo choroby nowotworowej, można normalnie żyć, pracować, udzielać się społecznie i w pełni czuć się kobietą” – podaje relacja Urzędu.

Stowarzyszenie Amazonek w Brzeszczach zrzesza kobiety po mastektomii. Celem organizacji jest niesienie pomocy i wsparcia kobietom przed i po zabiegu matekstomii, a także prowadzenie działaności edukacyjnej, mającej na celu wczesne wykrywanie nowotworów piersi.

Członkinie Stowarzyszenia zapraszają do kontaktu – www.amazonki.brzeszcze.pl

(źr., fot. brzeszcze.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.