Z okazji Dnia Babci i Dziadka, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji i dzielnicowi z komisariatów Policji w Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze przekazali do przedszkoli ponad 4200 kartek informacyjno-profilaktycznych dedykowanych dla seniorów. – Kartki trafiły w ręce przedszkolaków, którzy przekażą je wraz z życzeniami swoim babciom i dziadkom – przybliża asp. sztab. Małgorzata Jurecka, oficer prasowa KPP w Oświęcimiu.

Kartki edukacyjne dla seniorów to efekt projektu „Wnuczka, wnuczek edukuje – babcia, dziadek się stosuje!”, realizowanego w ramach przedsięwzięcia pt. „Wielopokoleniowa Edukacja Małopolan”. Założeniem tej edukacji jest dotarcie za pośrednictwem wnuka do babci i dziadka.

Kartki oprócz życzeń zawierają również treści informacyjno-profilaktyczne. Zostały tak przygotowane, aby dzieci mogły je pokolorować lub napisać własne życzenia, z drugiej zaś strony dziadkowie odnajdą wierszyk z przestrogami jak nie stać się ofiarą oszustwa „na wnuczka” czy „na policjanta”.

Drodzy seniorzy!

Apelujemy o czujność i ostrożność! Kiedy odbieramy telefon nigdy nie wiemy z kim naprawdę rozmawiamy, a tym bardziej nie wiemy, jakie intencje ma osoba po drugiej stronie.

Policjanci nigdy nie dzwonią i nie informują o swoich działaniach, nigdy też nie proszą o przekazanie pieniędzy. Przede wszystkim nie ulegajmy naciskom osób podszywających się pod członków rodzin czy policjantów, zachowajmy spokój. Gdy mamy podejrzenia i wątpliwości rozłączmy się i skontaktujmy z bliskimi lub sąsiadem, sąsiadką informując o całej sytuacji.

W razie braku możliwości kontaktu zgłośmy się na Policję, skontaktujmy się ze swoim dzielnicowym.

(zr., fot. KPP Oświęcim)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.