W dniu 7 marca br. został przekazany plac budowy pod inwestycję: Przebudowa ul. Aleja Dworska w Brzeszczach nr 510528K, w km 0-000,00 – 0 + 514,00 w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „B07 Modernizacja infrastruktury drogowej na obszarze Gminy Brzeszcze ”finansowanego ze środków własnych Gminy Brzeszcze.

Wykonawcą robót budowlanych będzie P.P-U-H-T „Handrem” Wiesław Słowik z Płazy. Wartość zawartej z wykonawcą umowy to ponad 1 milion 200 tys zł brutto. Przebudowa drogi będzie prowadzona na odcinku dł. 514m od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do torów kolejowych. Zakres prac obejmie m.in. przebudowę jezdni, zjazdów, miejsc postojowych
i pobocza, budowę odcinków chodnika i wyspy przejazdowej, przebudowę sieci gazowej, odwodnienie drogi, oznakowanie poziome i pionowe.

Ponadto wykonane zostanie nowe oświetlenie drogi w ramach umowy zawartej przez Gminę Brzeszcze z Tauron Dystrybucja SA o/ w Bielsku- Białej. RPWiK Tychy SA zrealizuje roboty montażowe związane przebudową sieci wodociągowej.

Zakończenie robót planowane jest na I połowę września br.
Informacje dotyczące utrudnień w ruchu oraz planowanych objazdach będą na bieżąco zamieszczane na stronie internetowej Urzędu Gminy w Brzeszczach. Mieszkańcy ul. Aleja Dworska będą też informowani bezpośrednio przez kierownictwo budowy.

2 KOMENTARZE

  1. Czyli wreszcie babcia dopięła swego. Najlepszy sposób na remont drogi? Zostać radnym, przez 4 lata na każdej sesji truć dupę o swoją ulicę i dla świętego spokoju władza z gminnej kasy wyłoży milion, żeby nie móc więcej słuchać dyrdymałów. Wybory niebawem, warto o tym pomyśleć 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.