W piątek policjanci rozpoczęli policyjną akcję „ZNICZ 2021”. Będzie ona prowadzona przez najbliższe cztery dni, do 2 listopada.  

“W związku z dniem Wszystkich Świętych  nastąpi znaczne wzmożenie ruchu pojazdów i pieszych. Najbardziej odczuwalny i uciążliwy będzie on w rejonach cmentarzy oraz trasach wjazdowych i wyjazdowych z miast. W przypadku dużych utrudnień ruchem będą kierować policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wtedy do ich poleceń w pierwszej kolejności należy się stosować. Aby jednak zminimalizować utrudnienia apelujemy do kierowców o rozłożenie wizyt na cmentarzach na kilka dni” – podkreśla oświęcimska Komenda Policji.

Pamiętajmy, że organizacja ruchu wokół cmentarzy zostanie zmieniona, więc w tych miejscach kierowcy szczególnie powinni zwracać uwagę na oznakowanie.

“Należy pamiętać, aby prowadzić swój pojazd  z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Istotne jest, aby utrzymywać odpowiedni  odstęp miedzy pojazdami. Ważne jest, aby  po zaparkowaniu pojazdu nie pozostawiać w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów. Niedopuszczalne jest wsiadanie za kierownicę po alkoholu” – czytamy w komunikacie.

Policjanci przypominają  także, że samochody pozostawione w miejscach, gdzie jest to zabronione lub w których  będą utrudniały ruch lub zagrażały bezpieczeństwu będą usuwane na koszt właściciela.

Pamiętajmy również, aby wyjeżdżając w podróż odpowiednio zabezpieczyć swój dom lub mieszkanie.

“Do pieszych apelujemy, aby korzystali z chodników, a w przypadku ich braku z pobocza. Przypominamy,  aby zakładali elementy odblaskowe i zachowali ostrożność oraz uwagę podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych, czy jezdnię”.

Policjanci drogówki oraz prewencji będą czuwać nad bezpieczeństwem, eliminując sprawców rażących wykroczeń drogowych oraz przestępstw.  Dużo jednak zależy od samych użytkowników dróg. Zadbajmy o to aby każdy z nas bezpiecznie powrócił do domu.

(źr., fot. PolicjaOświęcim)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.