W połowie lutego podpisano umowę na remont dachu Basenu “Pod Platanem”. Termin rozpoczęcia prac jest uzależniony od warunków atmosferycznych. Zgodnie z umową roboty mają potrwać do 122 dni i zakończyć się nie później niż we wrześniu 2022 roku. Na realizację zadania Gmina Brzeszcze pozyskała dofinansowanie z budżetu państwa w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Przedmiotem inwestycji jest remont dachu z wymianą pokrycia dachowego budynku kąpielowego na membranę EPD w części dachów płaskich oraz miejscowych napraw w części dachu łupionowego, pokrytego blachą tytanowo- cynkową wraz z pracami towarzyszącymi (wymiana okuć blacharskich, wymiana świetlików, odgrzybianie i impregnacja drewnianych elementów konstrukcji dachu). W ramach zadania wymienione zostaną wentylatory dachowe, które uzupełnią dotychczasową instalację wentylacyjną w obiekcie. Ponadto wymieniona będzie instalacja elektryczna zasilająca wentylatory, instalacja przeciwoblodzeniowa oraz odgromowa. Inwestycja obejmie także wykonanie odwodnienia połaci dachowej poprzez wykonanie koryta zlewowego. Całość prac zakończy malowanie sufitu i ścian pomieszczenia głównej niecki basenu.

Przekazanie placu budowy i rozpoczęcie robót nastąpi w ciągu 7 dni od dnia pisemnego zgłoszenia przez Wykonawcę gotowości wejścia do obiektu w celu prowadzenia robót, co uzależnione jest od warunków atmosferycznych. Prace będą wykonane w terminie do 122 dni od dnia przekazania placu budowy, nie później niż do 30 września br.

Zadanie realizować będzie firma Przedsiębiorstwo Budowlano – Usługowe „ELBUD” Bogusław Luranc z Brzeszcz.  Koszt inwestycji to 1.414.500,00 złotych. Dofinansowanie z budżetu państwa w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wynosi 1 milion złotych.

Zadanie realizować będzie firma Przedsiębiorstwo Budowlano – Usługowe „ELBUD” Bogusław Luranc z Brzeszcz.  Koszt inwestycji to 1.414.500,00 złotych. Dofinansowanie z budżetu państwa w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wynosi 1 milion złotych.

Basen „Pod Platanem” w Brzeszczach jest jednym z 3 obiektów basenowych na terenie powiatu oświęcimskiego.  W 2018 z obiektu rekreacji korzystało około 110 tys. klientów, w 2019 roku – 128 tys. klientów. Liczba osób korzystających z basenu w roku 2020, 2021 oraz 2022 była i niestety ciągle jest ograniczona poprzez obostrzenia związane pandemią COVID-19. W 2020 roku odnotowano 66,6 tys. wejść, natomiast w 2021 roku z obiektu skorzystało 76,2 tys. osób.

(źr., fot. Brzeszcze.pl)

8 KOMENTARZE

 1. Nowy basen powinien powstac na terwnie po kop w Jawiszowicach zjezdzalnie z szybu woda grzana metanem wielki obszar ta wladza nie kradnie to da nam środki bo w końcu rzad stac na rozrywkę dla obywateli .

  1
  4
  • A jak ci sie kilkuletnie auto zepsuje to nie naprawiasz bo przeciez w miare mlode?oburzenie do kieszeni se trza wsadzic. Jak trzeba naprawic to trza sie cieszyc ze jest za co a nie szukac…

   6
   5

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.