W niedawnym wywiadzie stacji RMF FM gościem redaktora Mazurka była Pani Premier Beata Szydło. Po serii politycznych zagadnień „Poranna rozmowa” zeszła na tematy sportowe. Podczas radiowej pogawędki obecna wicepremier życzyła Górnikowi Brzeszcze gry w wyższej klasie rozgrywkowej, doceniając równocześnie prace z młodzieżą, którą nasz lokalny klub się szczyci.

Robert Mazurek, RMF FM: Jaki jest klub sportowy w Brzeszczach?

– Beata Szydło: KS Górnik Brzeszcze.

I w której gra lidze?

– Ooo… Chciałabym, żeby grał wyżej!

Dyplomatyczna odpowiedź – nie wiem, ale chciałabym, żeby był Mistrzem Polski…

– Nie jest to niestety w tej chwili klub na bardzo wysokim poziomie, ale cieszę się, że prowadzone są tam zajęcia z młodzieżą i dziećmi. Myślę, że to jest najważniejsze.

Kiedyś były tam bardzo, bardzo wielkie sukcesy w lekkiej atletyce.

Jak przyznaje Marek Chowaniec, jeden z trenerów młodzieżowych ekip Górnika,  miło było usłyszeć w ogólnopolskiej stacji radiowej, z ust byłej Premier kilkuzdaniową reklamę dobrej pracy brzeszczańskiego klubu.

Jako trener grup dziecięcych i młodzieżowych Górnika Brzeszcze mogę powiedzieć, że cieszę się bardzo z tego, że Pani Beata Szydło wie, że w Górniku pracujemy z dziećmi i młodzieżą. Pani Wicepremier w wywiadzie dla RMF powiedziała szczerą prawdę. Podzielam, również pogląd, aby „pierwsza” drużyna grała wyżej niż na obecnym szczeblu rozgrywkowym” – stwierdził Chowaniec.

Całość wywiadu z Beatą Szydło do obejrzenia –> TUTAJ (O Górniku od 23:19)

13 KOMENTARZE

  • Jacy włodarze gminy taki i stadion. Pieniądze na remont stadionu z dotacji unijnych przepadły ( 17 mln zł ), bo p. TJ nie potrafiła znaleźć w budżecie 3 mln zł. Dla ówczesnych radnych i włodarzy gminy ważniejsze było utrzymanie GZE ( Gminny Zarząd Edukacji ) oraz Straży Miejskiej. Dzisiaj o GZE już nikt nie pamięta , Straży Miejskiej nie ma …. a stadion powolutku staje się ruiną.

   16
   3
    • Anonim nie masz nic więcej do powiedzenia , bo nie masz żadnej wiedzy na ten temat. Obecny burmistrz był radnym przez 2 kadencje 2006-2010 i 2010-2014 ( i to radnym PiS ) w których burmistrzem była T.Jankowska . To właśnie wtedy Rada Miejska wraz z burmistrzem zadecydowali o rezygnacji z remontu stadionu pomimo iż pozyskano na to środki zewnętrzne w wysokości 17 mln złotych. Aby ruszyć z inwestycja wystarczyło przeznaczyć tylko 3 mln środków własnych. Dzisiaj cieszylibyśmy się z pięknego nowoczesnego stadionu. No ale wtedy ważniejsza była Straż Miejska i GZE bo tam pracowali pociotki radnych i psiapsiółki burmistrza

     5
     4
    • Widać to fakt. Przynajmniej Policje widać na osiedlach. Przedtem policja odsyłała do SM a SM kazała zgłaszać się na Policję. Istnienie SM to pożytek tylko dla znajomych burmistrzów i radnych, dla zwykłego mieszkańca to zwykła strata.

     4
     1
  • No to szykujcie ekipę na przyszły sezon. Z okręgówki w tym sezonie nikt nie spadnie do oświęcimskiej A-klasy. Hejnał gra piach a Łęki są do pyknięcia. Jak awansować do okręgowej to tylko w przyszłym sezonie.

   5
   2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.