16 grudnia kierowcy na ul. Mickiewicza wzięli udział w happeningu pod nazwą „Mikołaj Święta umili – kierowcom bez promili”. Akcję zorganizowała Pełnomocnik Burmistrza ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wspólnie z Ośrodkiem Kultury w Brzeszczach.

Akcja odbyła się w ramach XIII edycji ogólnopolskiej kampanii „ No promil- no problem”, promującej trzeźwość wśród kierowców.

Funkcjonariusze Policji dokonywali pomiaru trzeźwości kierowców, a Mikołaj i wolontariusze rozdawali słodkie upominki, ulotki i życzenia świąteczne.

Po zakończonej akcji Mikołaj odwiedził także Urząd Gminy i Burmistrzowi zdał relację z przeprowadzonych działań profilaktycznych.

Mamy nadzieję, że żartobliwa w formie akcja przyczyni się do upowszechnienia infomacji o zagrożeniach, jakie niesie spożywanie alkoholu przez kierowców.

(źr.,Brzeszcze.pl)

3 KOMENTARZE

  1. jak to w końcu jest z tymi przystankami i ‘akcjami’ . jak stanie zwykły szarak i go przyłapią to dostanie mandat (pouczenie może ?) a pan pistolet (“bez bomb”) to sobie może ??

    6
    4

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.