Ośrodek Kultury w Brzeszczach zaprasza na bezpłatne warsztaty rękodzielnicze z zakresu technik: filcowanie na sucho, powertex, decoupage, quilling. Przygotowane na warsztatach prace nawiązujące do motywu pawia lub pawiego oka będzie można złożyć w konkursie “Jawiszowicki Paw elementem lokalnej tożsamości i dziedzictwa”.

1. Warsztaty filcowania na sucho – z filcu można stworzyć praktycznie wszystko: zaczynając od biżuterii, poprzez torebki czy aplikacje na ubraniach, aż do ozdób do domu oraz zabawek dla dzieci.
prowadząca Małgorzata Wabik, termin: 10.01.2020r, godz. 17.00, Pracownia ORANGE w OK w Brzeszczach.

2. Powertex – technika, która, dzięki zastosowaniu utwardzacza do tkanin na bazie wody, pozwala na stworzenie rzeźb, obrazów, dekoracji czy biżuterii.
prowadząca: Agnieszka Ziółkowska, termin: 11.01.2020r., godz. 10.00, Pracownia ORANGE w OK w Brzeszczach.

3. Decoupage polega na naklejaniu wzoru z papieru i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. W zamyśle ma on wyglądać jak namalowany.
prowadząca: Agata Kozak, termin: 17.01.2020r., godz. 17.00, s. 30

4. Ouilling technika z rodzaju papieroplastyki, służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru.
prowadząca: Małgorzata Wabik, termin: 18.01.2020r., godz. 10.00, Pracownia ORANGE w OK w Brzeszczach.

Na zajęciach można wykonać prace nawiązujące do motywu pawia/pawiego oka, które można złożyć w konkursie plastyczno-rękodzielniczym w ramach projektu, rozstrzygnięcie konkursu: 25.01.2020r.

Udział i wszystkie materiały są bezpłatne.

 

Zadanie “Jawiszowicki Paw elementem lokalnej tożsamości i dziedzictwa” jest współfinansowane ze środków EFRROW otrzymanych w ramach projektu grantowego pt. Ochrona, promocja i rozwój produktów lokalnych oraz dziedzictwa lokalnego Doliny Soły, realizowanego w ramach Poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.