Jak podało Centrum Informacyjno-Medialne Diecezji Bielsko-Żywieckiej, biskup Roman Pindel, ordynariusz diecezji jest chory na COVID-19. Duchowny obecnie przebywa w izolacji domowej.

“Biskup Roman Pindel po tym, jak dowiedział się, że miał kontakt z osobą, która spotkała się z osobą zarażoną, poddał się dobrowolnej kwarantannie, od razu odwołując wszystkie zaplanowane spotkania i czynności, nie brał również udziału w spotkaniu Konferencji Episkopatu Polski.

Wynik badania na obecność koronawirusa z dnia 9 października okazał się dodatni. Ksiądz Biskup przebywa nadal w izolacji domowej, realizując wszystkie wskazania Inspekcji Sanitarnej” – czytamy w oświadczeniu.

(źr. diecezja.bielsko.pl, fot. wikipedia.pl)

7 KOMENTARZE

 1. W zasadzie większość. Nie podoba mi się, że wiernych traktuje się jak intruzów i zło konieczne. Przychodząc na Eucharystie masz wrażenie, jakbyś się znalazł na jakimś obozie szkoleniowym. I tylko czekasz na reprymende z ambony – co robisz nie tak, co zrobiłeś nieprawidłowo i w którym elemencie nie wypełniasz zarządzeń. We własnym kościele czujesz się niemile widzianym…

  2
  1
 2. A proboszcz z MBB nadal w covidowym gazie. Kolejne własne zarządzenia, rozporządzenia i regulacje. Show must go On…
  A ludzi już w kościele coraz mniej.
  Szybko zrozumie, że takie traktowanie wiernych do niczego dobrego nie prowadzi.
  Ale idealnie pusta świątynie też będzie ładnie na zdjęciach wyglądać.

  6
  12

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.