Zarząd Województwa Małopolskiego rozstrzygnął otwarte konkursy ofert na realizację w latach 2021 – 2022 zadań publicznych Województwa Małopolskiego w obszarze działalności na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka oraz w obszarze działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym.

W konkursie „Pakiet dla Rodziny” 17 organizacji pozarządowych z Małopolski uzyskało środki na inicjatywy dedykowane rodzinom obejmujące m.in. warsztaty „Szkoły dla Rodziców”, mobilne poradnie, konsultacje rodzinne, kampanie informacyjne, warsztaty edukacyjne, a także różnorodne, aktywne formy spędzania czasu wolnego. Wsparciem tym zostanie objętych około 2 tys. odbiorców.

W ramach konkursu „Aktywny Senior” pomoc trafi do 28 podmiotów sektora NGO, a w wśród dofinansowanych zadań organizowanych dla seniorów znalazły się m.in.: imprezy integracyjne, warsztaty edukacyjne, zajęcia kulturalne, wyjazdy krajoznawcze i zajęcia ruchowe, a także kampanie informacyjne oraz akcje wolontariackie. Z takiej formy wsparcia skorzysta blisko 3 tys. seniorów z Małopolski.

Samorząd Województwa Małopolskiego przeznaczył na organizację konkursów kwotę 1,9 mln zł, dzięki czemu udało się przyznać dofinansowanie na projekty dla 45 organizacji pozarządowych z terenu Małopolski statutowo zajmujących się działaniami na rzecz rodziny lub seniorów.

Dofinansowanie w ramach konkursu „Pakiet dla Rodziny” wyniosło 900 tys. zł, a w konkursie „Aktywny Senior”  – 1 mln zł.

(źr., fot. Małopolska.pl)

4 KOMENTARZE

 1. Powyżej zostały ogólnie zasygnalizowane akcje… Mnie interesowałyby szczegóły tych projektów na terenie naszej gminy w ramach akcji „Aktywny Senior”. Kto i gdzie może z tych pieniędzy skorzystać…

 2. Czekam z niecierpliwością na jakieś bonusy dla singli w produktywnym wieku i ciężko pracujących m.in. na rzecz takich projektów jak wyżej wymieniony 😉

  6
  3
  • Chciałbym nieśmiało zauważyć że kiedyś i ty będziesz stary i pewnie skorzystasz z takich programów, a twoi rodzice ? Jak uruchamia się takie programy społeczne to Wrzeszczycie że rozdawnictwo, jak bogaci właściciele firm przytulili miliony z tarczy i jeszcze pozwalniali ludzi to jest cacy i to nie są Nasze pieniądze. Kompletne rozdwojenie jaźni

   4
   3
   • Sam masz idioto rozdwojenie jaźni. Gdzie napisałem, że to zły program? Gdzie wrzeszcze, że to rozdawnictwo? Naucz się czytać ze zrozumieniem, łajzo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.