Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach prowadzą dochodzenie przeciwko 37 – letniemu mieszkańcowi Brzeszcz, który swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla bezpieczeństwa innych osób. Dzięki działaniom Policji i Prokuratury osiedlowy agresor, który posiadał pistolet pneumatyczny, maczety i kastety trafił już do aresztu. Na jaw wychodzą kolejne fakty związane z jego agresją wobec innych mieszkańców.

“W połowie lutego 2019 policjanci otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących niepokojącego zachowania 37 – letniego mieszkańca Brzeszcz, który okazał się sprawcą zakłócenia ładu i porządku publicznego w różnych miejscach na terenie Brzeszcz i Jawiszowic m. in idąc ulicą krzyczał i groził przypadkowym przechodniom, rozbił szybę wystawową jednego ze sklepów, a także strzelając kilkumilimetrowymi śrutami z wiatrówki zranił przypadkową osobę. W chwili zatrzymania 37 – latek swoją agresję zaczął wyładować na policjantach znieważając ich i naruszając nietykalność. Został jednak szybko obezwładniony. Podczas jego przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli pistolet pneumatyczny, dwa kastety, maczetę oraz marihuanę. Z kolei podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego policjanci odnaleźli kolejną maczetę zrobioną z ostrza nożyc do cięcia krzewów”- mówi Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Mężczyzna w przeszłości był już karany.

“Funkcjonariusze przeanalizowali zebrane materiały dotyczące różnych faktów świadczących o agresywnym zachowaniu 37 – latka, które ewidentnie stwarzało zagrożenie dla bezpieczeństwa innych osób. Na podstawie zebranych dowodów zostały mu przedstawione zarzuty m. in. uszkodzenia ciała, gróźb karalnych, zniszczenia mienia, posiadania środków odurzających oraz niebezpiecznych przedmiotów , a także znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów”- dodaje oficer prasowy.

Nadzorujący dochodzenie prokurator w świetle zebranych dowodów wystąpił do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego do którego Tomasz A. trafił pod koniec lutego br. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci chcą ustalić czy podejrzany miał również związek z innymi czynami na szkodę mieszkańców Miasta i Gminy Brzeszcze.

25 KOMENTARZE

 1. Widzę że Pan Z i panowie K poszli na policję doniesienie złożyć. Tego się nie spodziewałem
  Jednego gościa się przestraszyli. No to teraz ruch po jego stronie. A do ludzi co nie znają sprswy po co się tu udzielacie.

  3
  12
 2. je***jcie sie wszyscy w głowe !!! udzielacie sie wszyscy a tak naprawde ch**a wiecie. Pie***licie w około farmazony z cha wyssane, kazdy dopowie cos swojego i wychodzi taka bajka że szkoda słów… Patrzcie swojej dupy a nie czyjejś bo w gruncie rzeczy pewne sytuacje każdego z was zmusiły by do podobnych kroków…

  11
  • Jakbym się nawpier*alał dopalaczy pewnie tez był bym zmuszony do podobnych kroków, tak jak ta biedna osóbka. Żal mi go, że zranił osoby, rozbił szyby, rzucił się na policjantów, posiadał kastety, maczety, pistolety, Boże miej go w opiece bo to taki biedaczek. Policjanty Wy CH*JE! Czepiacie się go, a łon taki porządny chłopak jest.

   7
   6
  • Dobrze, że już siedzi, a policjanci i tak szybko zadziałali bo właśnie nie czekali aż coś poważnego się stanie. Niestety w Polsce areszt tylko wtedy jak sie coś dużego stanie. Brawo i dziękuję.

   9
   3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.