8:1 z Podolszem, 6:0 z Bulowicami i 6:1 przeciwko Sole z Łęk – to wyniki ostatnich, zwycięskich spotkań brzeszczańskiego Górnika. Skład spod kopalni ‘Brzeszcze’ nie zwalnia tempa, bezlitośnie gromiąc kolejnych rywali. W 19. kolejce oświęcimskiej A-klasy podopieczni trenera Włodarczyka nie dali żadnych szans gościom z Łęk i przed własną publicznością rozgromili przeciwników 6:1.

„Byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym od Łęk i wynik tylko potwierdził naszą boiskową dyspozycję. Cieszy nasza wyśmienita gra: wygrywamy trzeci mecz z rzędu i notujemy dużą ilość strzelonych bramek. Cały zespół jest w dobrej formie” – przyznał Damian Ochman z KSG.

Górnik z 44 punktami zajmuje drugie miejsce w tabeli, ustępując LKS-owi z Rajska o jeden punkt. Rywal ma jednak o jedno spotkanie rozegrane mniej.

Górnik Brzeszcze – Soła Łęki 6:1 (3:0)

Bramki: 1:0 Brańka 25, 2:0 Witasik 38, 3:0 Brańka 41, 4:0 Piwowar 51, 5:0 Żmudka 65, 5:1 Karnas 71, 6:1 Ochman 78.

Jawiszowicki LKS tradycyjnie do swojego konta dopisuje kolejne komplety punktów. W rozegranych w odstępie czterech dni dwóch kolejkach ‘Okręgówki’ skład odprawił z kwitkiem dwóch rywali, gromadząc dodatkowe sześć punktów.

W wyjazdowym spotkaniu w Paszkówce, tamtejszy Dąb nijak nie potrafił stanąć naprzeciw rozpędzonemu LKS-owi i po 90 minutach do szatni schodził z pięciobramkową porażką.

W starciu z Brzeziną było już znacznie więcej emocji, bowiem tam o zwycięstwie zadecydowała jedna jedyna bramka. Tę  – na szczęście dla Jawiszowic – zaliczył zawodnik LKS, toteż ekipa w dalszym ciągu utrzymała swoją zwycięską passę.

„Mecz z Osiekiem był w pewnym sensie miejscowymi derbami. W ubiegłej rundzie wygraliśmy 1:0, gdzie mecz był typowym spotkaniem walki. Nie inaczej było w meczu rewanżowym… Tym razem jednak zdecydowanie przeważaliśmy pod względem piłkarskim i to my mieliśmy więcej okazji na zdobycie zwycięskiego gola.. Zagraliśmy bardzo dobrze w defensywie, ale także druga linia robiła bardzo dobrą robotę, co przekładało się na dobrą grę naszej drużyny” – zrelacjonował szkoleniowiec LKS-u, Jarosław Płonka.

Dąb Paszkówka – Jawiszowice 0:5 (0:2)

Bramki: 0:1 Pyrlik 17, 0:2 Grabczyński 27, 0:3 Bednarczyk 54,0:4 Korczyk 87, 0:5 Korczyk 89.

Jawiszowice – Brzezina Osiek 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Pyrlik 84.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj