Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali dwóch mieszkańców Brzeszcz, podejrzanych dokonanie rozboju na 55 – letnim mieszkańcu powiatu bielskiego. Sprawcy zabrali mężczyźnie kluczyki i odjechali jego samochodem. Dzięki skutecznym działaniom funkcjonariuszy poszkodowany szybko odzyskał swojego nissana, a sprawcy trafili do aresztu.

W niedzielę (30.05.2021) dyżurny Komisariatu Policji w Brzeszczach został powiadomiony o pobiciu 55 – letniego mieszkańca powiatu bielskiego. Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na terenie Brzeszcz. Pokrzywdzony przebywał w nim u swojej znajomej, u której gościli również dwaj mieszkańcy Brzeszcz 42 i 49 – letni. W trakcie spotkania doszło do kłótni podczas, której mężczyźni pobili 55 – latka, siłą odebrali mu kluczyki do samochodu, którym odjechali.

Policjanci błyskawicznie rozpoczęli poszukiwania sprawców rozboju. Jeszcze tego samego wieczoru podczas penetracji miasta na jednej z ulic mundurowi wypatrzyli poszukiwanego nissana. Za jego kierownicą siedział 42 – latek mający związek z rozbojem. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna posiada sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami. Został zatrzymany i trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Następnego dnia do zatrzymanego dołączył jego 49 – letni kompan.

2 czerwca br. obaj podejrzani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie prokurator przedstawił im zarzut rozboju, natomiast młodszemu dodatkowo przedstawił zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz zarzut złamania sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami. Następnie podejrzani trafili przed oblicze sędziego, który na wniosek prokuratora zastosował wobec sprawców środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego.

Za rozbój grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat, za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

5 KOMENTARZE

  1. Brawo Policjanci! Zlapani tylko dzięki temu bo ofiara znala ich imiona i nazwiska oraz miejsce zamieszkania ale to nie wystarczylo to jeszcze ta baba musiala potwierdzić inaczej by się skonczylo jak z zlodziejami auta z pod kamer na paderewie albo z podpalaczem budy z lodami, sprawcy nie zlapali a parę przedsiebiorstw już spłonęło super kur*a

    5
    2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.