W poniedziałek 26 kwietnia przedstawiciele Małopolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia przeprowadzili kontrolę przygotowanego przez Gminę Brzeszcze oraz poradnię „Moja Przyjazna Poradnia” Punktu Szczepień Powszechnych przy ul. Nosala. Opinia w zakresie stopnia przygotowania Punktu zostanie przekazana do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Decyzja w sprawie utworzenia PSP w Brzeszczach będzie znana początkiem maja.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia Punkt Szczepień Powszechnych powinien działać przy wybranym podmiocie prowadzącym działalność leczniczą (PWDL) jako oddzielny punkt szczepień.
Rolą prowadzącego PWDL – w Gminie Brzeszcze  to „Moja Przyjazna Poradnia” –  będzie m.in. zamawianie potrzebnych dawek w SDS oraz pomoc w odbiorze i przechowywaniu dawek dedykowanych dla PSP; pomoc PSP w zapisywaniu pacjentów (e-Rejestracja) i wypełnieniu e-karty szczepień; rozliczenie wykonanych szczepień z NFZ.

Punkt Szczepień Powszechnych będzie mógł zaszczepić ok. 1 tysiąca osób tygodniowo. Liczba wykonanych szczepień będzie zależna od dostępności dawek.

W przygotowanie Punktu zaangażowane były jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Brzeszcz oraz Jawiszowic. Strażacy z OSP zgłosili także gotowość do obsługi PSP, w tym m. in. obsługi organizacyjnej osób oczekujących na szczepienie.

(źr., fot. Brzeszcze.pl)

 

4 KOMENTARZE

 1. Andzia to powiedz mi jak to jest, że np. w Bielsku wybierasz sobie punkt z listy kilkudziesięciu i jaka szczepionka chcesz termin 6 maj !!!… a u nas nie zapisują w ogóle bo nie maja szczepionek. To czym będą szczepić w tym punkcie ????.

  2
  2
 2. Ten punkt będzie właśnie po to, żeby nie trzeba było jechać do Oświęcimia, Krakowa, Pszczyny itd. i nie ma to nic wspólnego z rejestracją w przychodniach.

  1
  2
 3. Bzdury… po co nam taki punkt szczepień jak od dłuższego czasu przychodnie w Brzeszczach nie rejestrują bo nie ma szczepionek !!!!!!!!. Sam szczepie się w Oświęcimiu. Znajomi Kraków, Pszczyna itd. Więc po co to komu !!!

  5
  3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj