Zakończono drugie głosowanie w I Plebiscycie na Najpiękniejszą Gminę Małopolski 2020 – Najpiękniejsza Gmina Miejsko-Wiejska . W głosowaniu, które obejmowało powiaty krakowski, oświęcimski oraz wielicki wyłoniono czterech finalistów: Chełmek,Kęty, Skałę oraz Brzeszcze. Finał odbędzie się w dniach od 29 czerwca do 12 lipca. 

“W drugim głosowaniu eliminacyjnym oddaliście aż 15 537 głosów. Bardzo zacięty do ostatniej minuty bój o pierwsze miejsce padł łupem gminy Chełmek, która zdobyła 6 041 głosów. Na drugim miejscu znalazła się gmina Kęty – 6 018 głosów. Do wielkiego finału awansowały również Skała (1 698 głosów) oraz Brzeszcze (947 głosów)” – podała witryna mjakmalopolska.pl.

W finale do wspomnianych czterech gmin dołączą Dobczyce, Szczawnica, Rabka-Zdrój oraz Sułkowice, które zapewniły sobie zwycięstwo w pierwszym głosowaniu. Dodane zostaną także zwycięskie gminy z pozostałych dwóch regionów, bowiem w plebiscycie całość Małopolski podzielono na cztery obszary.

(źr., fot. mjakmalopolska.pl)

9 KOMENTARZE

 1. Szczególnie piękne są pobocza dróg zarośnięte wysoką po pas trawą. “Dawno temu w trawie” to animacja dla dzieci, a w naszej gminie realia.

 2. Radna z BRZESZCZ w sztabie platfusa Szambelana Trzaskowskiego tak jest tam potrzebna jak umarłemu kadzidło w gminie syf smród i brud. Przecież Czaskoski jest za likwidacją kopalń, więc jak radny może kogoś takiego popierać ? Na złość komu ? Kaczyńskiemu czy Nam Mieszkańcom ??

  4
  3
 3. Widać takie głosowania są bez sensu, bo nie liczą się fakty tylko mobilizacja uczestników. Nie mam nic przeciwko naszej gminie, parę miejsc ładnych się tu znajdzie ale do najładniejszych – zwłaszcza w Małopolsce to jej trochę brakuje, nie mówiąc już o Chełmku – faktycznie równie piękny. No jeśli porównać je do Wiśnicza nowego, Bochni, Wadowic, Suchej Beskidzkiej, Wieliczki, Krzeszowic oraz ogólne gór ( Mszana, Limanowa, Zakopane) to widać jak na dłoni zasadnośc takich wyników

  • No bo nie chodzi w tej zabawie o potwierdzanie faktów z przewodników turystycznych tylko właśnie o mobilizacje uczestników. Sam organizator dał możliwość oddawania głosu co 24h. Portal nie przedstawił jasnych kryteriów, dlatego przymiotnik “najpiękniejsza” należy traktować jako wieloznaczny. Dla jednego decydujące są ładne widoki, dla drugiego trawa pomalowana na zielono i ledowe latarnie a dla innego fakt, że tutaj żyje i z tym miejscem wiąże swoją przyszłość.

 4. I takie właśnie kombinatorzy siedzą i codziennie głosują żeby jak najwięcej głosów zdobyć. Tylko nie zdają sobie z tego sprawy że się przez to poprostu ośmieszają. Jak już się głosuje to to zagłosuj na inną gminę bo każda inna jest lepsza od Brzeszcz. I niech poprostu wygra ładna gmina która będzie miała promocje. CWANIACZKI

  6
  14
  • I kto tutaj chce być cwany? Sama się ośmieszasz tym komentarzem. Dlaczego tutaj jeszcze mieszkasz? Wyprowadź się do innej gminy i tak będzie lepsza i po problemie.

   10
   4

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.