Od czwartku 16 listopada br. boisko sportowe w Parku Miejskim przy ul. Dworcowej zostaje wyłączone z użytkowania. Ruszają prace związane z przygotowaniem i uruchomieniem sztucznego lodowiska, które zgodnie z zawartą umową obsługiwać będzie firma Next-Art Tomasz Cisek z Rudy Śląskiej. Uruchomienie lodowiska zaplanowano na 6 grudnia.

Zlecona usługa obejmuje montaż, uruchomienie, utrzymanie i posezonowy demontaż lodowiska wraz z jego obsługą.

W ramach usługi Operator lodowiska zapewni wypożyczalnię łyżew wraz z obsługą i niezbędnym wyposażeniem obejmującym min. łyżwy, kaski ochronne, chodziki do nauki jazdy na łyżwach, suszarki do butów łyżew wraz z dezynfekcją, wieszaki i szafki do przechowywania obuwia/odzieży dla osób korzystających z lodowiska. Zobowiązany będzie także do zapewnienia zabezpieczenia przedmedycznego dla uczestników ślizgawek.

Lodowisko o wymiarach 15 x 30m (pow. 450m2) zostało kupione przez Gminę Brzeszcze w ramach realizacji projektu „Rewitalizacja Parku Miejskiego przy ul. Dworcowej w Brzeszczach”.  Boisko zostanie zamontowane na płycie boiska sportowego z nawierzchnią sztuczną, która zostanie odpowiednio zabezpieczona.

Zgodnie z umową Operator zobowiązny jest do świadczenia usługi w terminie od 6 grudnia 2023 do 25 lutego 2024. W przypadku wystąpienia lub prognozowania warunków atmosferycznych uniemożliwiających korzystanie z lodowiska, czyli temperatura zewnętrzna powyżej + 10oC lub ciągłe opady deszczu, utrzymujących się dłużej niż 3 dni, Gmina w porozumieniu z Operatorem może podjąć decyzję o skróceniu terminu realizacji umowy.

(źr.fot.Brzeszcze.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj