Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”  przedstawiło raport na temat inwestycji w polskich gminach, sporządzony na podstawie wydatków z trzech ostatnich lat.

W sumie na liście jednostek znalazło się 610 samorządów, zaś Gmina Brzeszcze uplasowała się na dobrym, 55 miejscu.

Średnia kwota wydatków przeznaczonych na inwestycje w naszej gminie w przeliczeniu na jednego mieszkańca wyniosła 1557,07 złotych.

“Metoda opracowania rankingu była identyczna jak w ubiegłych latach. Pod uwagę wzięto całość wydatków majątkowych poniesionych w ostatnich trzech latach (w tym przypadku 2018–2020). Aby porównanie było rzeczowe i uwzględniało m.in. wielkość samorządów, analizę prowadzono w różnych kategoriach w podziale na: powiaty, miasta na prawach powiatu, gminy wiejskie, miasta inne (w tej kategorii mieści się Gmina Brzeszcze)” – podaje strona Urzędu Gminy.

Z każdą kolejną odsłoną rankingu Brzeszcze poprawiają swoje miejsce. W analizie dotyczącej lat 2017-2019 było to 64. miejsce, zaś w latach 2016-2018 – 62.

(źr., fot. brzeszcze.pl)

7 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.