Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali, a następnie doprowadzili przed oblicze Sądu  22 – letniego mieszkańca powiatu bielskiego, podejrzanego o dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, na ekspedientce sklepu nocnego. Na wniosek Policji i Prokuratury sędzia zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy.

“Przez kilka dni policjanci z Brzeszcz i Oświęcimia intensywnie pracowali nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy napadu, do którego doszło w nocy z 25/26 września 2018 w jednym z nocnych sklepów w Brzeszczach. Tuż po godzinie 02.00 zamaskowany mężczyzna wtargnął do sklepu, a następnie  grożąc 33 – letniej ekspedientce nożem, zażądał  wydania gotówki. Po zabraniu kilkuset złotych z kasy sklepowej, napastnik zbiegł. Przerażona kobieta natychmiast powiadomiła policjantów. Funkcjonariusze błyskawicznie zorganizowali penetracje Brzeszcz i okolicznych miejscowości w poszukiwaniu sprawcy. Do działań skierowano również policjantów pionu operacyjnego”- mówi Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

W efekcie prowadzonych przez kilka dni skrupulatnych działań funkcjonariusze  natrafili na ślad, który wskazał, że związek z rozbojem ma 22 – letni mieszkaniec Śląska, a dokładnie graniczącego z Gminą Brzeszcze,  powiatu bielskiego.

“W godzinach rannych 1 października 2018 podejrzany został zatrzymany w miejscu zamieszkania. 22 – latek trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji .

Na podstawie zebranych przez policjantów dowodów, śledczy wystąpili z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego. Do wniosku przychylił się sąd, więc mężczyzna wprost z policyjnej celi trafił na trzy miesiące do jednego z aresztów śledczych”- relacjonuje Małgorzata Jurecka, oficer prasowy KPP w Oświęcimiu.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

AKTUALIZACJA

<soro_code

_______________________

Miejsce na reklamę wyborczą- kontakt: redakcja@infobrzeszcze.pl

5 KOMENTARZE

  1. I kolejny:(
    Do usiłowania rozboju doszło 29 września w jednym ze sklepów ogólnospożywczych w Brzeszczach. Tuż przed godz. 8 do sklepu wszedł zamaskowany mężczyzna, który grożąc ekspedientce nożem, zażądał wydania pieniędzy z kasy. Kobieta zaczęła krzyczeć i wzywać pomocy. Sprawca uciekł.

    Czytaj więcej: https://gazetakrakowska.pl/brzeszcze-policjanci-zatrzymali-kolejnego-sprawce-rozboju-z-uzyciem-noza-sad-orzekl-wobec-niego-areszt-tymczasowy/ar/13563714

    • Tak będzie bezpiecznie… z pewnością .. dwóch policjantów jest na mieście i wystarczy jakiś wypadek gdzie pojadą i będą musieli tam przycupnąć na jakiś czas…i nie ma w tym czasie nikogo.. Już widać i to dobrze brak Straży Miejskiej…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj