24 czerwca br. Burmistrz Brzeszcz Radosław Szot podpisał aneks do umowy o dofinansowanie projektu „Budowa kanalizacji sanitarnej i modernizacja oczyszczalni ścieków w Gminie Brzeszcze”. Zmiana umowy oznacza kolejne – drugie już zwiększenie zakresu realizacji projektu, tym razem o rozbudowę sieci kanalizacyjnej w kolejnym rejonie Gminy Brzeszcze obejmującym ulice: Białą, Hubala i Podlesie w Jawiszowicach.

Burmistrz Brzeszcz od lipca 2019 roku wnioskował kilkukrotnie w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie o rozszerzenie zakresu projektu i objęcie dofinansowaniem ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowiska 2014-2020 (POIiŚ) kolejnego odcinka kanalizacji w ramach aglomeracji Brzeszcze.

Negocjacje zakończyły się sukcesem i do końca 2022 roku planowane jest wykonanie robót budowlanych. Długość nowego odcinka kanalizacji to ponad 4,2 kilometra. W ramach rozszerzenia Gmina Brzeszcze otrzyma również refundację części kosztów zrealizowanych na przełomie 2019 i 2020 roku odcinków kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Kościuszki, Nosala, Gwarków i Drobniaka o łącznej długości ok. 300m.

Rezultatem rozszerzenia będzie podłączenie do kanalizacji sanitarnej budynków, w których mieszka co najmniej 260 mieszkańców Gminy Brzeszcze, a koszt rozszerzonego zakresu to prawie 6 milionów złotych, z czego ponad połowę stanowi dotacja z POIiŚ 2014-2020.

(źr., fot. Brzeszcze.pl)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.