Burmistrz Radosław Szot podpisał (28. kwietnia) z Marszałkiem Województwa Małopolskiego Witoldem Kozłowskim i Iwoną Gibas z Zarządu Województwa umowę na opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego wraz z pozyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych, umożliwiających budowę obwodnicy Brzeszcz.

Zgodnie z podpisaną umową Województwo Małopolskie wraz z Gminą Brzeszcze podejmą wspólnie działania i przygotują dokumentację dotyczącą zadania inwestycyjnego pn. „Budowa Obwodnicy Brzeszcz”. Zadanie realizowane będzie w ramach przygotowania dokumentacji dla inwestycji drogowo-mostowych, przy dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na latach 2014-2020.

Obecnie, z uwagi na ogłoszenie przetargu i w konsekwencji wyłonienie wykonawcy, wartość ww. zadania wynosi 1 328 400 zł. Zostanie ono sfinansowane ze środków unijnych, budżetu Województwa Małopolskiego oraz z budżetu gminy.
Podział kosztów jest następujący: Województwo Małopolskie pokryje 75 proc. kosztów ponoszonych w ramach wkładu krajowego w wysokości 358 800 zł (w podziale: 285 000 zł w 2023 r. i 73 800 zł w 2024 r.), pozostałe 25 proc. środków pochodzi z budżetu Gminy Brzeszcze (95 000 zł w 2023 r. i 24 600 zł w 2024 r.). Dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 850 000 zł.
Szacunkowy koszt budowy obwodnicy Brzeszcz, wraz z wykupem gruntów, to ponad 82 mln zł. Obwodnica Brzeszcz została ujęta na finalnej liście zadań obwodnicowych przeznaczonych do dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Szacunkowa długość obwodnicy Brzeszcz w ciągu DW 933 to ok. 3,9 km. Budowa nowego odcinka  drogi, w wariancie preferowanym, realizowana będzie po zachodniej stronie miejscowości przed torami kolejowymi i połączy budowany węzeł drogi szybkiego ruchu S1 „Brzeszcze” z DW 933.

(źr.fot Brzeszcze.pl)

6 KOMENTARZE

 1. Brawo PiS !!!… mam nadzieje że mieszkańcy Brzeszcz wiedzą na kogo zagłosować. P. Gibas mocno się udziela na rzecz gminy i Klubu KS Górnik… nie tak jak Pani “Broszka”. Pani Iwono ma Pani mój głos.

  5
  13
 2. Z innej paki: Śliskie te inwestycje. Park miejski remontowany kupę czasu. Wygląda nieźle ale dlaczego fontanna jeszcze nie działa? Widziałem próbne uruchomienie i było ok. Na dzień dzisiejszy smutno. Problem z fontanną mieli panowie z komunalki zimą bo odśnieżali ją ręcznie. Boisko ok, ale światło świeci się nawet jak nikogo tam nie ma. Najbardziej zadziwia mnie ta instalacja idąc od budki z lodami, takie dziwne słupy drewnopodobne z których schodzi już farba. Czy ktoś z Panów urzędników to widział? Interweniujcie zanim gwarancja się nie skończyła. Chyba że gonicie króliczka ….

  9
  8
 3. Obwodnica Brzeszcz w przebiegu drogi S1, byłaby już budowana, ale wygrała polityka i interesy związane z kopalnią. Te ponad 120000 na projekt tej drogi obwodnicopodobnej to dla Brzeszcz małe piwo😀. Żeby dojechać z węzła Brzeszcze do np:Bramy Muzeum przez węzeł Oświęcim pod Bojszowami i obwodnicą Oświęcimia trzeba przejechać ok 17 km, a jadąc przez przez Brzeszcze przejedziemy ok 8 km. Droga Brzeszcze – Rajsko-Oświęcim To będzie jeden wielki korek drogowy. SZEROKOŚCI

  7
  10
  • 3,9 km obwodnicy planują zrobić do 2024 a 800 m pocztowej w
   Jawiszowicach robią już rok i końca nie widać

   10
   9
   • Dobrze że coś robią , ta gmina od 1990 roku jest tragicznie zarządzana, bo rządziła tu zawsze polityka i przyjaciółki.

    9
    2
   • Pocztowa sama sobie jest winna, czemu dopiero teraz to zaczęliście robić ? jak się głosuje nie na tych co trzeba to cierpcie.

    5
    3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj