12 września 2022 roku, Wojewoda Śląski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) na budowę drogi ekspresowej S1 o długości około 15 km pomiędzy węzłem Oświęcim a Dankowicami. Decyzja została opatrzona rygorem natychmiastowej wykonalności. W niecałe dwa miesiące od daty wydania decyzji w Jawiszowicach (gm. Brzeszcze) zostały wyburzone pierwsze budynki mieszkalne. Postęp prac jest widoczny gołym okiem.

Niestety mieszkańcy Jawiszowic już teraz skarżą się na uciążliwość robót i brak aktualnych informacji. Część nieruchomości przewidzianych do likwidacji nie ma jeszcze wyceny.

Wszelkie zapytania związane z budową drogi ekspresowej S1 mieszkańcy mogą kierować pisemnie do Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach (adres: ul. Myśliwska 5, 40-017 Katowice) lub bezpośrednio do Kierownika Projektu pana Adama Stachuły:

tel. 32/775-89-15

e-mail: astachula@gddkia.gov.pl

10 KOMENTARZE

 1. Zapraszamy Burmistrza, aby przeszedł się ulicą Lisica od “dużego” przejazdu kolejowego, od ulicy Pszczyńskiej, w kierunku “małego” przejazdu obok wyburzonego domu państwa Komorowskich. Błoto do kostek, asfaltu nie widać, rozjeżdzone pobocza. Na nogach tam się już nie da chodzić, a nasze samochody są całe oblepione błotem. Gmina odesłała nam pismo w odpowiedzi na apel mieszkańców o porządek, w którym umywa ręce od jakiejkolwiek odpowiedzialności (nieładnie Panie Burmistrzu!!! Kontrolę zawsze można przeprowadzić). Budowlańcy traktują naszą ulicę jak wewnętrzny plac budowy. Ciężarówki żyć nie dają. Lisica jest wąską droga wewnętrzna, która służyła do dojazdu do kilkunastu domów. My tam żyjemy… a raczej próbujemy. Z jednej strony niekończąca się modernizacja linii kolejowej, peronów, baza sprzętowa obok “pięknego” dworca Brzeszcze-Jawiszowice, z drugiej strony baza drogowców obok naszych domów, kopalnia piasku na naszych działkach, nieustanna wycinka drzew, ruch ciężarówek od rana do wieczora. Troszeczkę za dużo!!!!!!!!!!!!!!

  14
  2
 2. [b]BLOCKCHAIN system and Royal Elite Club “DC-BTC”[/b] Gives its members
  the opportunity to receive +10% every 48 hours on
  the balance of a bitcoin wallet.

  Entrance by invitation link only. [b]https://u.to/aZtsHA[/b]

 3. Niestety mieszkańcy Jawiszowic już teraz skarżą się na uciążliwość robót ????? W Imieniu budowlańców przepraszamy, postaramy się burzyć ciszej i chodzić w kapciach.

  17
  16
 4. A mogliśmy jeździć S1 już kilka lat, ale lokalni politycy i ZZ kopalni wiedzą lepiej.A w gminie poco robić spotkania informacyjne”przecież już wszystko ustalone “. W Polsce mieszkańcy kłócą się i DYSKUTUJĄ o każdy metr drogi lub torów,a w Brzeszczach takie” ciepłe kluchy leniwe”. Życzę szerokości.

  16
  10
 5. Wielka szkoda, że żaden radny z burmistrzem na czele nie pofatygował się na plac budowy. O sołtysie nawet nie wspomnę. W sąsiedniej gminie Miedźna jest organizowane spotkanie z wykonawcami robót, podane konkretne numery telefonów, można wysyłać zapytania drogą mailową itp. a w tej gminie wielkie nic.

  16
  9
  • sołtys powinien być jak gospodarz. dbac o wies, interesowac sie i dzialac w imieniu mieszkancow. sajdak potrafil objechac okolice, rozmawiac z ludzmi. a ten mlody to dupe wyzej ma niz sra i g. go obchodzi co sie dzieje we wsi. swiatowiec kuzwa

   16
   8
 6. jeszcze więcej spaliniastego syfu i hałasu będzie.

  w szpitalach zamiast tlenu z respiratora to będą podłączać pod rurę wydechową a jak polecą kiedyś na marsa czy gdziekolwiek to nie trzeba będzie w skafandrze z tlenem chodzić.

  20
  16

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj