12 września 2022 roku, Wojewoda Śląski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) na budowę drogi ekspresowej S1 o długości około 15 km pomiędzy węzłem Oświęcim a Dankowicami. Decyzja została opatrzona rygorem natychmiastowej wykonalności. W niecałe dwa miesiące od daty wydania decyzji w Jawiszowicach (gm. Brzeszcze) zostały wyburzone pierwsze budynki mieszkalne. Postęp prac jest widoczny gołym okiem.

Niestety mieszkańcy Jawiszowic już teraz skarżą się na uciążliwość robót i brak aktualnych informacji. Część nieruchomości przewidzianych do likwidacji nie ma jeszcze wyceny.

Wszelkie zapytania związane z budową drogi ekspresowej S1 mieszkańcy mogą kierować pisemnie do Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach (adres: ul. Myśliwska 5, 40-017 Katowice) lub bezpośrednio do Kierownika Projektu pana Adama Stachuły:

tel. 32/775-89-15

e-mail: astachula@gddkia.gov.pl

8 KOMENTARZE

 1. [b]BLOCKCHAIN system and Royal Elite Club “DC-BTC”[/b] Gives its members
  the opportunity to receive +10% every 48 hours on
  the balance of a bitcoin wallet.

  Entrance by invitation link only. [b]https://u.to/aZtsHA[/b]

 2. Niestety mieszkańcy Jawiszowic już teraz skarżą się na uciążliwość robót ????? W Imieniu budowlańców przepraszamy, postaramy się burzyć ciszej i chodzić w kapciach.

  15
  3
 3. A mogliśmy jeździć S1 już kilka lat, ale lokalni politycy i ZZ kopalni wiedzą lepiej.A w gminie poco robić spotkania informacyjne”przecież już wszystko ustalone “. W Polsce mieszkańcy kłócą się i DYSKUTUJĄ o każdy metr drogi lub torów,a w Brzeszczach takie” ciepłe kluchy leniwe”. Życzę szerokości.

  11
  9
 4. Wielka szkoda, że żaden radny z burmistrzem na czele nie pofatygował się na plac budowy. O sołtysie nawet nie wspomnę. W sąsiedniej gminie Miedźna jest organizowane spotkanie z wykonawcami robót, podane konkretne numery telefonów, można wysyłać zapytania drogą mailową itp. a w tej gminie wielkie nic.

  10
  9
  • sołtys powinien być jak gospodarz. dbac o wies, interesowac sie i dzialac w imieniu mieszkancow. sajdak potrafil objechac okolice, rozmawiac z ludzmi. a ten mlody to dupe wyzej ma niz sra i g. go obchodzi co sie dzieje we wsi. swiatowiec kuzwa

   9
   8
 5. jeszcze więcej spaliniastego syfu i hałasu będzie.

  w szpitalach zamiast tlenu z respiratora to będą podłączać pod rurę wydechową a jak polecą kiedyś na marsa czy gdziekolwiek to nie trzeba będzie w skafandrze z tlenem chodzić.

  14
  15

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.