9 grudnia br. na łamach naszego portalu ukazał się artykuł „Radny Szczepański wypowiada wojnę marginesowi społecznemu”. W artykule przedstawiliśmy Państwu interpelację radnego Dawida Szczepańskiego, który w imieniu mieszkańców zwrócił się do Burmistrza Brzeszcz z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu spożywania alkoholu na terenie Placu Targowego.

Częste libacje alkoholowe w rejonie wiat straganowych, są bardzo uciążliwe dla mieszkańców „starych bloków”. Na jednym z zebrań samorządu osiedlowego, mieszkańcy zaproponowali złożenie wniosku o usunięcie wiat straganowych z terenu Placu Targowego, ponieważ nie spełniają swojej roli. W imieniu mieszkańców wniosek o usunięcie wiat złożył radny Dawid Szczepański. Pismo trafiło na ręce Burmistrza.

Burmistrz Radosław Szot nie przewiduje likwidacji wiat na targowicy. Zwrócił się jednak z pismem do Komisariatu Policji w Brzeszczach. W piśmie prosi o zwiększenie ilości patroli w rejonie Placu Targowego i budynków przyległych.

Policja zna temat spożywania alkoholu pod wiatami od kilku lat. Od kilku lat problem wraca jak bumerang. Pomimo tego, że policjanci reagują na każde zgłoszenie o zakłócaniu porządku, to problem libacji i głośnego zachowania pod wiatami pozostaje nierozwiązany.

 

 

7 KOMENTARZE

      • Zlikwidowali straż miejską ( wiem zaraz będzie hejt ) ale teraz coraz bardziej w związku z zaostrzającymi przepisami i dyrektywami unii samorządy będą musiały zmierzyć się z tym problemem. A to nie proste bo kim i w jaki sposób egzekwować przepisy ochrony środowiska. Myślę że i profilaktyka mogła by również być prowadzona przez straż ale cóż teraz za późno.

          • Obywatele Brzeszcz byli przeciwni likwidacji straży miejskiej w Brzeszczach przy referendum. Tylko zbyt niska frekwencja sprawiła, że poprzednia Pani Burmistrz oraz radni potrzymali swoją decyzje o likwidacji straży.

  1. Zgodnie z logiką radnego Szczepańskiego, proszę o likwidację transformatora i śmietnika przy sklepie nocnym na Paderewskiego. Wytrzymamy bez prądu- damy radę ! byle policja miała spokój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.