Funkcjonujące dotąd w różnych częściach Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu pracownie specjalistyczne wreszcie znalazły się w jednym miejscu – Centrum Diagnostycznym. To ogromne ułatwienie i poprawa komfortu dla pacjentów. Rok po wbiciu symbolicznych łopat przez powiatowych włodarzy, dziś, 10 maja obiekt został uroczyście otwarty.

W otwarciu podwojów Centrum władze Powiatu Oświęcimskiego reprezentowali starosta Andrzej Skrzypiński,  wicestarosta Paweł Kobielusz oraz członkowie zarządu – Teresa Jankowska, Grażyna Kopeć i Jerzy Mieszczak. Stawili się także radni powiatowi na czele z wiceprzewodniczącym rady Piotrem Śreniawskim.

Na uroczystości obecny był poseł Marek Sowa, a także małopolscy włodarze – wojewoda Łukasz Kmita i członkini zarządu województwa Iwona Gibas.

Wybudowanie Centrum wraz z konieczna modernizacją części budynku szpitalnego kosztowało blisko 7,5 mln zł. Trzy miliony złotych przeznaczył na ten cel Powiat Oświęcimski. Centrum usytuowane jest przy głównym budynku lecznicy, sąsiadując z izbą przyjęć i SOR-em. Z innymi szpitalnymi obiektami połączone jest windą i przewiązką.

W klimatyzowanym Centrum Diagnostycznym o powierzchni użytkowej blisko pół tysiąca metrów kwadratowych znajdują się pracownie: RTG, USG, mammograficzna, endoskopowa, tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. Ponadto jest punkt pobrań analitycznych

W skład CD wchodzą także pomieszczenia związane z obsługą pacjentów: poczekalnia, rejestracja, sanitariaty, pomieszczenia związane z obsługą pomieszczeń diagnostycznych (sterownie, kabiny pacjenta, zmywalnia), pomieszczenia socjalne dla personelu, gospodarcze i magazynowe. Wykonawcą inwestycji była firma Wodpol, która wcześniej, także dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Oświęcimskiego, wybudowała szpitalne przewiązki.

Dyrektor Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu Edward Piechulek podziękował wszystkim zaangażowanym w powstanie tego obiektu. Przypomniał, że gorącym orędownikiem budowy Centrum Diagnostycznego na szpitalnym dziedzińcu był poprzedni starosta oświęcimski, śp. Marcin Niedziela.

 

 

(źr.fot.Powiat.oswiecim.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj