Kara grzywny w wysokości nawet 30 tysięcy złotych grozi 32-letniemu mieszkańcowi gminy Kęty za złamanie zasad kwarantanny. Mężczyzna, pomimo obowiązku pozostania w izolacji wyszedł z domu, aby napić się alkoholu, a wracając swoim śpiewem zakłócił spoczynek nocny mieszkańcom jednego z osiedli.

“Do zdarzenia doszło w nocy z środy na czwartek. Tuż po godzinie 02.00 dyżurny komisariatu Policji w Kętach otrzymał zgłoszenie dotyczące pijanego mężczyzny, znajdującego się przed jednym z bloków na Osiedlu Wyszyńskiego, który swoim głośnym śpiewem zakłóca ciszę nocną mieszkańcom” – podaje policyjna notatka.

We wskazane miejsce natychmiast udał się jeden z patroli. Policjanci w trakcie legitymowania stwierdzili, że 32-letni mieszkaniec gminy Kęty ma zakaz opuszczania miejsca zamieszkania, w związku z obowiązującą go do 17 kwietnia kwarantanną domową.

“Za zakłócenie spoczynku nocnego mieszkańcom na mężczyznę nałożony został mandat karny, natomiast za zlekceważenie zasad sanitarnych 32-latek  odpowie przed sądem.

Za to wykroczenie grozi mu  grzywna do 5000 zł.  O sprawie zostanie powiadomiony również sanepid, który na mężczyznę może nałożyć karę pieniężną do 30 000 zł.

(źr. PolicjaOświęcim, fot. ox.ac.uk)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj