Włodarze brzeszczańskiego Górnika na swoim fejsbukowym profilu zamieściły garść informacji, dotyczących obecnej sytuacji w klubie. Dowiadujemy się także o planach na najbliższą przyszłość lokalnej ekipy.

Witamy, chcielibyśmy przekazać Wam kilka informacji
z działalności klubu:

1. Zarząd KSG podpisał z UG Brzeszcze nową umowę użyczenia części terenu stadionu sportowego na prowadzenie działalności sportowej na rok 2019. Dobrą wiadomością dla wszystkich członków stowarzyszenia jest to, iż decyzją pana Burmistrza Radosława Szota, do umowy użyczenia powrócił plac parkingowy przy ulicy Ofiar Oświęcimia. Wszelkie informacje na temat parkingu można uzyskać pod nr telefonu 784 705 005.

2. Złożyliśmy do Zarządu Powiatu Oświęcim ofertę realizacji zadania publicznego w ogłoszonym 6 grudnia 2018 r. Otwartym Konkursie Ofert: „Wspieranie i
upowszechnianie kultury fizycznej”. Do przyznania było 150 tys. zł. Niestety, 17 stycznia otrzymaliśmy informację, iż nie przyznano nam dotacji. Trzeba dodać, że podobny los spotkał wszystkie okoliczne kluby z powiatu Oświęcim, które startowały w konkursie.

3. Złożyliśmy do UG Brzeszcze dwie oferty realizacji zadania publicznego, w ogłoszonym w dniu 21 grudnia 2018 r.  Otwartym Konkursie Ofert: „Sport przeciw uzależnieniom” oraz „Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu…”. Do przyznania było 38 480,00 zł oraz 104 520,00 zł. Wyniki miały być ogłoszone początkiem lutego, ale Burmistrz Brzeszcz zdecydował o przesunięciu rozstrzygnięcia konkursu na 22 luty 2019. Powodem przesunięcia ogłoszenia wyników jest decyzja UG o przesunięciu dodatkowych środków pieniężnych na realizację zadnia „Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu…”. Dodatkowa kwota dotacji to 121 700,00 zł.

5 lutego Rada Miejska w Brzeszczach zdecydowała jednogłośnie o przesunięciu wspomnianych środków, więc obecna kwota dotacji na realizację zadania „Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu…” wynosi 226 220,00 zł. Ogłoszenie wyników jest tuż tuż – proszę trzymajcie za nas kciuki.

4. Udaje nam się utrzymywać treningi wszystkich grup wiekowych, łącznie z seniorami. Przypomnijmy, trenują: żaki, skrzaty, orliki, młodziki, trampkarze, juniorzy i seniorzy – dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili.

5. 2 lutego 2019, dzięki inicjatywie trenera Marka Chowańca i przychylności pani dyrektor Powiatowego Zespołu Nr 6 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Brzeszczach, pani Doroty Klimczak udało się zorganizować Dzień Rodzinny – świetna 4-godzinna zabawa, integracja, uśmiech dzieci i rodziców – o to chodzi w naszej działalności – Marku po raz kolejny dziękujemy !!!

Co przed nami:

1. Startujemy ponownie do Otwartego Konkursu : „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej”, ogłoszonego w dniu 31 stycznia 2019 przez Zarząd Powiatu Oświęcim. Tym razem do przyznania jest kwota 50 000,00 zł.

2. 23 lutego organizacja Turnieju Halowego: Turniej Młodzików o puchar Burmistrza Brzeszcz – szczegóły wkrótce.

3. Złożenie oferty do ministerialnego programu „Klub” w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Przypominamy – do pozyskania 10 000,00 zł.

Za nami ciężki rok, przed nami nadzieja, nie wracamy do przeszłości, czekamy na dobre wiadomości z Gminy. Do usłyszenia wkrótce!

 

(Tekst: facebook.com/gornikbrzeszcze)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj