W ostatnich dniach policjanci dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie powiatu oświęcimskiego zatrzymali aż dziewięciu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. W kilku przypadkach na stworzone przez drogowych przestępców zagrożenie zareagowali inni kierowcy informując Policję.

  • 8 marca  po południu policjanci z oświęcimskiej drogówki patrolowali rejon Gminy Kęty. O godzinie 15.00 w Bielanach, na ulicy Beskidzkiej zauważyli nietrzeźwego rowerzystę. Jak się okazało był to 34-letni mieszkaniec Bielan. Mężczyzna wsiadł na swój jednoślad, mając w organizmie 0,84 promila alkoholu.
  • Pół godziny później, na tej samej ulicy do kontroli drogowej został zatrzymany jadący na rowerze 41-letni kolejny mieszkaniec Bielan. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,75 promila alkoholu.
  • O godzinie 20.00 policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku, patrolując ulicę Lipową w Bobrku zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Daewoo, za którego kierownicą siedział 60-letni mieszkaniec Gminy Chełmek. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,17 promila alkoholu.
  • 9 marca o godzinie 10:30 policjanci z oświęcimskiej drogówki, pilnując bezpieczeństwa na DK 44 w miejscowości Włosienica, na ulicy Długiej zatrzymali do kontroli drogowej 62-letniego mieszkańca gminy Oświęcim, który kierował samochodem marki Renault. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało – 1,44 promila alkoholu.
  • O godzinie 14:10 policjanci oświęcimskiej drogówki w Brzeszczach na ulicy Obozowej zauważyli parę nietrzeźwych rowerzystów. Podczas kontroli okazało się, że 44-letni rowerzysta bez stałego miejsca zamieszkania ma w organizmie 2,33 promila alkoholu, natomiast badanie stanu trzeźwości towarzyszącej mu 46-letniej mieszkanki Brzeszcz wykazało 0,56 promila alkoholu.
  • 10 marca o godzinie 11:55 policjanci z oświęcimskiej drogówki otrzymali informację od kierowcy jadącego trasą Kęty – Oświęcim o jadącym zygzakiem samochodzie marki Lancia, który niebezpiecznie wyprzedza inne pojazdy. Policjanci po wzmożeniu czujności, po kilku minutach w Grojcu na ulicy Beskidzkiej dali sygnały do zatrzymania się kierowcy lancii. Kiedy tylko mężczyzna opuścił szybę policjanci od razu wyczuli od niego woń alkoholu, a przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 2,1 promila alkoholu.
  • 11 marca o godzinie 15.30 policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach zostali powiadomieni przez jednego z kierujących o znajdującym się w przydrożnym rowie, biegnącym wzdłuż ulicy Łęckiej w Jawiszowicach samochodzie marki Ford Focus. Funkcjonariusze błyskawicznie dotarli na miejsce, gdzie obok forda zastali 33-letniego mieszkańca Jawiszowic. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało 1,70 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, a samochód nie posiada badań stanu technicznego oraz obowiązkowego ubezpieczenia.
  • 12 marca o godzinie 15. 40 policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach otrzymali informację od 39-letniego mieszkańca Oświęcimia, który jadąc za samochodem marki Fiat Punto dostrzegł, że kierowca może być nietrzeźwy. Po chwili fiat zjechał na parking, co uczynił również jadący za nim Oświęcimianin. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce gdzie zatrzymali 47-letniego mieszkańca Dankowic pow. bielski. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało 3,31 promila alkoholu.
  • 13 marca tuż przed godziną 20.00 policjanci z oświęcimskiej drogówki na ulicy Klasztornej w Oświęcimiu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki VW transporter, za którego kierownicą siedział 42-letniego mieszkaniec Gminy Przeciszów. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 2,41 promila alkoholu.

Policjanci apelują o zachowanie trzeźwości za kierownicą i przypominają, że konsekwencje za jazdę w stanie nietrzeźwości są poważne : kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Szczególne podziękowania – za prawidłową reakcję, należą się kierowcom, którzy dbając o bezpieczeństwo, zareagowali i powiadomili Policję. W ten sposób pomogli wyeliminować kolejnych nietrzeźwych kierowców stwarzających realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

(źr. PolicjaOświęcim)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.