W związku z realizacją zdjęć do filmu „Strefa Interesu”, od niedzieli 19 września do wtorku 21 września na ul. Nosala wprowadzona zostanie zmieniona organizacja ruchu. Droga będzie zamknięta dla ruchu na wysokości numeru 25.

Akcja filmu dzieje się w latach 40-tych XX wieku. “Strefa interesów” (The Zone of Interest) opowiada o codziennym życiu niemieckiej rodziny mieszkającej w czasie II wojny światowej tuż obok niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz. W filmie przedstawione zostaną również losy polskiej rodziny, która pomagała więźniom obozu.

Projekt filmu fabularnego powstał przy ścisłej wspólpracy z Muzeum Auschwitz – Birkenau
Filmowcy przeprowadzili szeroko zakrojone badania historyczne w samym Muzeum i Miejscu Pamięci Auschwitz-Birkenau i jego Centrum Badawczym, a także w Oświęcimiu i okolicach, spotykając się z mieszkańcami, którzy jako małe dzieci narażali swoje życie, aby pomóc więźniom.

Autorem scenariusza i reżyserem filmu, opartego na powieści Martina Amisa, jest Jonathan Glazer. Producentami filmu są Ewa Puszczyńska (Extreme Emotions) i James Wilson. Koproducentem jest Bartek Rainski. Film powstaje przy współpracy i wsparciu finansowym Film4, A24, Access Entertainment i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

(źr. brzeszcze.pl, fot. GoogleMaps)

2 KOMENTARZE

  1. Panowie z niby komisariatu w Brzeszczach. Policjanci niby. Co tam słychać ze zdarzeniem drobowym który zaistniał między droga 949 a 933 na rądzie. Co Wy pieski utajniacie? A może ABW? NIE bo się boją i znów kawusia na BP.

    5
    5

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.