W nocy z 13 na 14 lutego w jednym z bloków na terenie Brzeszcz tuż po 23.00 służby ratunkowe interweniowały w związku z podtruciem tlenkiem węgla czteroosobowej rodziny.

“W trakcie czynności policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach ustalili, że w łazience, w której funkcjonował piecyk gazowy,  podczas kąpieli zasłabł 11 – letni chłopiec. Powyższy fakt zauważył ojciec, który błyskawicznie wyniósł syna z łazienki. Rodzice dziecka oraz jego babcia natychmiast opuścili mieszkanie, a następnie zostali zabrani przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala na badania” – czytamy w policyjnej notatce.

Służby ratunkowe przypominają mieszkańcom powiatu oświęcimskiego, że w okresie grzewczym, w domach, w których urządzenia grzewcze czy przewody wentylacyjne są źle użytkowane wzrasta ryzyko śmiertelnego zatrucia czadem. Warto sprawdzić drożność wentylacji oraz wyposażyć mieszkanie w czujnik tlenku węgla.

Tlenek węgla jest gazem bezwonnym i bezbarwnym, więc ludzie go nie wyczuwają, natomiast czujnik tlenku węgla wykryje nawet niewielkie jego stężenie i natychmiast zasygnalizuje to alarmem.

(źr. PolicjaOświęcim, fot. nastyku.pl)

6 KOMENTARZE

 1. Czyli Pis odpowiedzialny za zatrucia tlenkiem ? Spoko. Raczej administracja, zgłaszamy problem od lat ze wstecznym ciągiem ale Adrem ma to w ch… Odpowiedz brzmi zawsz – sami jesteście sobie winni.

  5
  1
 2. Debil chce, żeby pis coś “nakazał”, a potem ten sam debil będzie jojczył “moje zdrowie, moja sprawa”
  Tak jak kolega wyżej napisał- zwykły śmieć. Do utylizacji.

  9
  1
 3. Trzeba być PiSowskowskim hipokrytą by w trosce o zdrowie rodaków podnosić opłaty za cukier a nie nakazać montazu czujnika tlenku w blokach i domach .

  4
  9

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.