W dniu dzisiejszym (03.01.2019r.), około godziny 14:30 dyspozytor numeru alarmowego 112, odebrał zgłoszenie o dachowaniu pojazdu na ulicy Bielskiej w Jawiszowicach. Niezwłocznie na miejsce zadysponowano Ochotniczą Straż Pożarną w Jawiszowicach i Policję.

Po przybyciu na miejsce Straży Pożarnej, dowódca zastępu OSP Jawiszowice potwierdził zgłoszenie. Osoby znajdujące się w samochodzie, opuściły pojazd o własnych siłach przed przybyciem służb ratunkowych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i kierowaniu ruchem.

Osoby podróżujące samochodem nie wymagały interwencji Zespołu Ratownictwa Medycznego.

„Przypominamy, że w okresie zimowym ciągle zmieniają się warunki na drodze, dlatego też kierowcy, aby uniknąć kolizji czy wypadku drogowego muszą zmniejszyć prędkość i dostosować ją do warunków panujących na drodze. W szczególności zasady te dotyczą rejonów przejść dla pieszych.  Z kolei w porze wieczorowo nocnej należy zwracać uwagę pieszych, zwłaszcza dzieci idące poboczem lub stojące przed przejściem dla pieszych” – mówi Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Fot. IB, Oświecim112

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.