Kogo najczęściej gryzą komary? Jak się przed nimi uchronić? Czy są sposoby, które działają niezawodnie? Zdaniem etymologów najgorzej mają Ci, o dużych rozmiarach. Zatem na „odstrzał” pójdą Ci liczący sporą ilość kilogramów, komary nie oszczędzą także kobiet w ciąży…

Jaki inne czynniki wabią kłujące owady?

  • Grupa krwi

O 20% częściej atakowani są Ci, mający grupę krwi 0. Naukowcy nie do końca rozumieją ten fenomen, aczkolwiek pewnym jest, że 85% populacji wysyła informacje o swojej grupie krwi, co szybko przechwytują owady.

  • Pot

Pot człowieka zawiera m.in. kwas mlekowy, kwas moczowy oraz amoniak. Te, w połączeniu ze sobą wabią komary. Stąd wniosek: uprawiający sport na świeżym powietrzu oraz osoby borykające się z nadmierną potliwością ciała mają spory problem…

  • Dwutlenek węgla

Komary dobrzy wyczuwają CO2, dlatego ci, którzy mają większą pojemność płuc i oddychają intensywniej, częściej muszą odpędzać się od owadów.

  • Bakterie

Kostki, stopy, i kolana to miejsca, gdzie najchętniej na naszym ciele żerują bakterie. Te z kolei upodobały sobie komary. Świetny pomysłem będzie porządna kąpiel.

  • Alkohol

Alkohol sprawia podniesienie temperatury ciała i zwiększenie ciśnienie tętniczego, co może skierować zainteresowanie komarów na nasze ciało. Może zatem warto skusić się na bezalkoholowy grill?

  • Witamina B

Mitem jest zapach witaminy B. Wcale ona nie zniechęca naszych znienawidzonych krwiopijców. Póki co, nic poza chemicznymi repelentami oraz zwyczajną moskitierą na komary nie działa.

(źr. dziennik24.pl, rmf.fm , fot. tvp.info)

4 KOMENTARZE

  1. Odkomarzanie w tym roku powinno być przeprowadzone i to z podwójną siłą, po tym jak Wisłą wylała, a pobliskie łąki zamieniły się w istną wylęgarnie komarów.

  2. Przez ostatnie lata władze gminy przeprowadzały akcję “odkomarzania “. Z niecierpliwością czekam na taką w tym roku, gdyż komary wyjątkowo uprzykrzają nam życie. Kochani nasi R A D N I zadziałajcie coś w tej materii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.