„Europa z naszej ulicy” – to nazwa konkursu adresowanego do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Organizuje go Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży. Nabór potrwa do 17 grudnia. Do wygrania jest wyjazd do Brukseli i spotkanie z europarlamentarzystami.

To doskonała okazja dla osób, które interesują się Unią Europejską, historią Europy, a także losami Polski i Polaków na tle europejskich dziejów – mówi Maria Holzer, dyrektorka Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży.

Zadaniem, z którym musi zmierzyć się młodzież biorąca udział w konkursie jest pokazanie związku swojej okolicy, miejscowości, regionu z historią Europy. Może to być reportaż o znanych postaciach, słuchowisko o historycznych budowlach, czy film o związkach lokalnej kuchni z kuchnią któregoś z europejskich krajów. Forma i temat są dowolne i jedynie ograniczone jedynie wyobraźnią młodych ludzi. Celami konkursu są lepsze rozumienie innych narodowości, pokazanie europejskiego dziedzictwa kulturowego i społecznego, a także promocja postawy życzliwości i otwartości.

Do konkursu mogą się zgłosić  uczniowie wszystkich szkół ponadpodstawowych. Ważne jest jednak, aby zgłaszały się zespoły od 4 do 6 osób. Oprócz wartości merytorycznych oceniane będą również umiejętności pracy zespołowej.

Więcej informacji w załączniku oraz pod linkiem: Tutaj

(źr., fot. powiat.oswiecim.pl)

2 KOMENTARZE

  1. Młodzi tego nie rozumieją że jesteśmy w Europie od 1000 lat, choć urzędnicy Unijni wmawiają Nam że Polska jest w Europie od 1 maja 2004 r. Przedtem Byliśmy Barbarzyńcami, murzynami i dziczą ? Uczmy więc młodzież prawdziwej Historii, Komuniści zakłamywali Historię, tak samo jak teraz robi to UE ale teraz dobrze za to płacą mediom i lewicowym uczelniom.

    11
    6

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.