15 sierpnia W tym dniu Koło Gospodyń Wiejskich w Brzeszczach-Borze zorganizowało dożynki – podziękowanie za plony. Nie zabrakło dożynkowego chleba, bukietów kwiatów i zbóż oraz koszów z płodami rolnymi, owocami i warzywami.

W kościele katolickim w tym dniu obchodzona jest uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Na zaproszenie Koło Gospodyń Wiejskich w uroczystościach wziął udział Burmistrz Radosław Szot, który życzył rolnikom zdrowia i pomyślności.
Niech uzyskiwane przez Was plony będą obfite, a Wasza praca przynosi radość oraz satysfakcję – mówił Burmistrz odbierając z rąk przewodniczącej KGW p. Zofii Przybyłowskiej tradycyjny dożynkowy bochen.

(zr,fot,Brzeszcze.pl)

3 KOMENTARZE

 1. do Teresa:
  Zanim coś napiszesz, sprawdź bo się kompromitujesz wiejska plotkaro.
  A co do artykulu: Rozumiem Panie burmistrzu, że idzie Pan “po trupach” i wykorzystując epidemie postanowił się Pan lansować na uroczystościach gminnych w ograniczonym bardzo składzie? To skladanie kwiatów przez Pana burmistrza, odsłonięcie tablicy na Nosala, teraz dożynki, a co chwila za Panem Pani radna powiatowa. Z boku wygląda to niesmacznie bo albo świętujecie wspolnie albo nikt nie świętuję. A to wygląda jak organizowanie co chwile roznych “ustawek” byle by sobie cyknać fote.
  Robicie z tej gminy pośmiewisko na zewnatrz. Wziął Pan sobie złego nauczyciela. To juz było i mieszkańcy jasno wyrazili swoje zdanie w referendum. Jako zwykły płatnik podatków na Was chciałbym zaapelować o więcej samodzielności i pokazanie, że jestem tym co łączy, a nie jakimś podrzędnym urzędasem, który myśli ze wybory wygrywa się robiac sobie zdjęcia tu i tam. Jedna też sobie robiła zdjęcia i “wypadła” z obiegu na jakiś czas. Muaaa

  3
  7
 2. No właśnie…..a teraz wystarczą tabele z Sanepidu !
  Najlepiej “zwalić” na ZG , bo to górnicy są ogniskiem. A co z chórem z Brzezinki ? Zastanawiam się jakie są tego konsekwencje chociażby u państwa P ???
  Strażacy, KGW i przedstawiciele Gminy bawią się na dożynkach, a statystyki rosną !
  W marketach bezkrólewie, panie ekspedientki “nie będą się dusić w maseczkach”, skoro ekspedientki nie, to dlaczego klienci muszą ?

  11
  4

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.