W poniedziałek 7 czerwca Burmistrz podpisał umowę na przebudowę i rozbudowę drogi na Osiedlu Paderewskiego.  Inwestycja o wartości blisko 4,3 miliona złotych zostanie zrealizowana do końca 2022 roku.

Zakres przebudowy istniejącej drogi obejmuje wymianę podbudowy, przebudowę kanalizacji deszczowej oraz kolidującej sieci wodociągowej, budowę kanału technologicznego, uzupełnienie oświetlenia o dodatkowe punkty świetlne, wykonanie nawierzchni drogi, chodników i parkingów, zabudowę tzw. elementów uspokojenia ruchu, oznakowanie pionowe i poziome oraz roboty związane z zielenią drogową, w tym nasadzenia i humusowanie.

Pierwszy etap inwestycji, realizowany w 2021 roku, dotyczyć będzie budowy nowego odcinka drogi.

W najbliższych tygodniach wykonawca opracuje tymczasową organizację ruchu, obowiązującą w okresie realizacji inwestycji.

Planowany termin rozpoczęcia robót to połowa lipca.

Zadanie jest w 50% finansowane ze środków budżetu państwa w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wdrażanego przez Małopolski Urząd Wojewódzki.

(źr., fot. brzeszcze.pl)

6 KOMENTARZE

  1. Radek to normalny burmistrz a nie człowiek z pokolenia PRL. Kocham swojego ojca ale oni już muszą odejść w tym znaczeniu w tym myśleniu.

    5
    1
  2. Nie tylko Paderewa. Park, inne ulice. Dzieje się dużo. Trzeba było w fotelu burmistrza kogoś młodego, z pomysłem i otwartym umysłem, a nie beton w postaci jakichś Cecylii itp. Jedyny kamyczek do ogródka to zaniedbanie brzeszczańskiego Górnika i jego słaba sytuacja infrastrukturalna i finansowa. Tereny stadionu są bardzo duże i stanowią potencjał do inwestycji, a przy okazji do przywrócenia blasku klubowi z górniczego miasta. Niemniej jednak dużo się zmienia wokoło. Ode mnie głos pójdzie

    11
    5

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj