W dniu wczorajszym jeden z zaniepokojonych mieszkańców Jawiszowic, poinformował Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie o pożarze sadzy w kominie na kościele MBB w Jawiszowicach.

Niezwłocznie do pożaru zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej (OSP Jawiszowice, 2x JRG Oświęcim).

Po przybyciu na miejsce zastępów i rozpoznaniu sytuacji, strażacy nie potwierdzili pożaru w przewodzie kominowym kościoła.

„Do każdego zgłoszenia podchodzimy poważnie i każde zgłoszenie musimy sprawdzić. W tym przypadku faktycznie z komina wydobywa się gęsty dym, ale do pożaru sadzy nie doszło”- mówi jeden ze strażaków.

„Takie cyrki z tym dymem, to my tutaj mamy codziennie. Mieszkamy po sąsiedzku parafii i to co wyprawia się z tym kominem, to woła o pomstę do nieba. Sadza osadza się wszędzie, człowiek prania na ogródku nie może wywiesić. Nie wiem czym tam palą, ale smród i dym jest okropny. Zresztą na grupach Spotted Brzeszcze, często pojawiają się zdjęcia kościelnego komina, przecież on kopci jak Huta Katowice”- mówi jeden z mieszkańców pobliskiego domu.

17 KOMENTARZE

  • To że parafianie sami dbają o swój kościół to akurat fakt którym należy się chwalić. W większych miastach są wynajmowane do tego firmy – i jeżeli taka jest wola parafian, to też dobrze. Gorzej jeżeli te firmy są wynajmowane z konieczności kiedy na parafian ksiądz liczyć nie może.

   1
   1
 1. Co tydzień składka na opał , a potem wożą do kościoła najgorszy i najtańszy miał 19 z GRUDEXU i tym palą-taką fundują nam ekologie CZARNI

 2. Księża powinni być przykładem dla społeczeństwa ( swoich owieczek) w każdej dziedzinie życia. Oni powinni wskazywać również jak należy walczyć o czyste powietrze.

 3. Dziwi mnie fakt, że światły i postępowy przecież Ks. Proboszcz, mając wielkie możliwości oddziaływania na parafian, nie zauważa tego przykrego w skutkach problemu. Toć przykład idzie z GÓRY.

 4. Brawa i wielkie dzięki dla “zaniepokojonego” mieszkańca 😀 😀
  Myślicie, że czarny wyłoży kasę na eko-piec ? 😉

  1
  1
 5. Tak, to prawda, jest to największy zadymiacz w okolicy. A miało być ekologicznie i lepiej niż dawniej. Szkoda, że na obietnicach się skończyło. Smutne:-(

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj