Wyjątkowym odruchem serca wykazały się trzy mieszkanki Brzeszcz, które dostrzegły błąkającego się po ulicy głuchego, ślepego psa seniora. Panie bez chwili wahania zainteresowały się losem czworonoga. Udzieliły mu pomocy, a także odnalazły właścicielkę. We wtorek o godzinie 21.30 na jednej z brzeszczańskich ulic, trzy mieszkanki zauważyły psa, który sprawiał wrażenie zagubionego. Piesek wchodził na ulicę i nie reagował na trąbiące na niego samochody.

Panie od razu zaopiekowały się czworonogiem, uniemożliwiając mu ponowne wejście na jezdnię, gdzie mógłby zostać potrącony. Zauważyły, że jest to głuchy i ślepy psi senior. Skojarzyły również, że właścicielem psa może być mieszkająca przy tej samej ulicy starsza pani.

Jedna z kobiet poinformowała seniorkę, a ta od razu potwierdziła, że to jeden z jej dwóch pupili.

“Postawa mieszkanek Brzeszcz zasługuje na podziękowania i szczególne wyróżnienie. Zainteresowały się losem zwierzęcia i nie pozostawiły go bez pomocy. Dzięki ich spostrzegawczości oraz empatii w stosunku do zwierząt, pies szybko trafił pod opiekę właścicielki. Sami często korzystamy z pomocy tych wyjątkowych czworonogów, więc kiedy one potrzebują naszej pomocy, reagujmy podobnie jak mieszkanki Brzeszcz” – zaznacza oświęcimska Komenda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.