UEFA ogłosiła dzisiaj odroczenie swojego flagowego turnieju EURO 2020, który miał odbyć się w dniach 12 czerwca – 12 lipca bieżącego roku. Mając na uwadze zdrowie zawodników, trenerów i kibiców oraz nie wywieranie presji na administrację rządową państw gospodarzy tego turnieju, zdecydowano o przesunięciu mistrzostw Europy na rok 2021 (11 czerwca – 11 lipca). Ten ruch pomoże wszystkim krajom na dokończenie własnych rozgrywek ligowych, które zostały wstrzymane z powodu zagrożenia epidemią wirusa COVID-19.

Ponadto postanowiono, że zaplanowane na marzec mecze wszystkich reprezentacji narodowych (w tym baraże do EURO), o ile pozwoli na to bieżąca sytuacja, zostaną rozegrane w kolejnym terminie zaplanowanym w kalendarzu FIFA na czerwiec tego roku (okienko na reprezentację to 1-9 czerwca).

Decyzje podjęte przez Komitet Wykonawczy UEFA zostały uzgodnienie podczas wideokonferencji, która odbyły się dzisiaj z udziałem prezesów i sekretarzy generalnych 55 federacji krajowych, a także przedstawicieli stowarzyszenia klubów i lig europejskich oraz FIFPro Europe.

(źr. pzpn.pl, fot. uefa.com)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.