W najbliższy piątek o godzinie 16.00 na oświęcimskim Rynku Głównym rozpoczną się Juwenalia. Impreza organizowana jest przez Uczelnię Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu. 

Na scenie zaprezentują się zespoły: WALK, Silver Samurai, 4szmery i gwiazda wieczoru, powracająca na Juwenalia Oświęcimskie po dwóch latach – zespół Farben Lehre.

Program imprezy Juwenalia Oświęcimskie 2018
1600 – 1645 – Koncert zespołu Walk
1645- 1715 – Oficjalne rozpoczęcie:
– wystąpienie Rektora Uczelni Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu Jego Magnificencji, prof. zw. dr hab. Witolda Stankowskiego,
– wystąpienie Prezydenta Miasta Oświęcim, Janusza Chwieruta,
– wystąpienie Starosty Powiatu Oświęcimskiego, Zbigniewa Starca,
– wystąpienie Przewodniczącego Samorządu Studenckiego Uczelni Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu, Mateusza Ostrowskiego.
1715 – 1810 – Koncert zespołu Silver Samurai
1825 – 2010 – Koncert zespołu 4Szmery
2020 – 2100 – Próba zespołu Farben Lehre / konkursy dla uczestników
2100 – 2300 – Koncert zespołu Farben Lehre
Oficjalne after party Juwenaliów Oświęcimskich 2018 odbędzie się w klubie Menago 2.0 bezpośrednio po imprezie głównej. Wstęp dla studentów za darmo. Gwiazdą wieczoru będzie DJ Taito.

WALK – zespół powstał w 2014 roku, w Oświęcimiu. Od tego czasu przeszedł ewolucję, stając się tym, czym jest teraz. Grają muzykę stylistycznie podobną do muzyki lat 70-tych, a w 2016 roku stali się finalistami Kęckich Nocy Rockowych. W wolnym czasie aranżują utwory Jacka Kaczmarskiego, dzięki czemu w 2017 wygrali Konkurs Piosenek Jacka Kaczmarskiego oraz Konkurs Pieśni Patriotycznych. Każdy z ich utworów niesie sobą przesłanie, jest czymś więcej niż zlepkiem nut i słów.
Silver Samurai – grupa młodzieńców, którzy szukając leku na wszelkie zło pałętające się po dzisiejszej scenie muzycznej postanowili zbudować wehikuł czasu i uruchamiać go na każdym ze swoich koncertów. Samuraje grają bowiem nic innego, jak stary, dobry hard rock, mocno przyprawiony glam rockiem prosto z bujnych lat 80. Tak jest – blichtr, makijaże, bandany i dżinsowe kamizelki – wszystko jest na miejscu! Silver Samurai gra tak, jak grało się kiedyś – energicznie, z powerem i efektownie – jak na rock ‘n’ roll przystało.
4szmery – pochodzą z Bochni, a swoim repertuarze oprócz coverów legendarnej australijskiej kapeli rockowej mają również własne autorskie kompozycje. Na rynku muzycznym grupa obecna jest od lat 90. Z upływem lat zyskali coraz większe uznanie oraz oddane grono fanów, którzy niejednokrotnie przychodzili i nadal przychodzą na ich koncerty od wielu lat. Oldschool’owe brzmienie, niezwykła charyzma oraz maniera wokalna wokalisty zespołu Roberta „Sierścia” Mastalerza, która podobna jest do tej legendarnego wokalisty AC/DC Bona Scotta. To wszystko tworzy niepowtarzalny spektakl na każdym koncercie. Cały zespół czuje klimat „tamtych lat”, gdzie cztero-akordowa muzyka kapeli dowodzonej braci Young podbijała świat.
Farben Lehre – polski zespół grający punk rock, który powstał w 1986 roku z inicjatywy Wojciecha Wojdy. Pierwszy koncert zespołu miał miejsce w Płocku, 13 października. Następnie Farben Lehre koncertowało w całej Polsce, a także w Niemczech, Włoszech, Irlandii, Francji, Słowacji, Czechach, na Ukrainie i Białorusi. Na jednej scenie występowali, m.in. z Exploited, Die Toten Hosen, Vibrators, G.B.H., Dritte Wahl, Smola a Hrusky i Inekafe. W 1990 byli jednymi z laureatów Festiwalu w Jarocinie. Ich pierwsza płyta, „Bez Pokory”, została wydana w 1991 roku. Zespół jest także pomysłodawcą festiwalu Punky Reggae Live, serii klubowych koncertów w klimatach punk & reggae.

(Tekst, Foto: powiat.oswiecim.pl)

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.