W dniu dzisiejszym (06.01.2019r.), około godziny 14:30 operator numeru 112 odebrał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na osiedlu Narutowicza w Brzeszczach, starsza osoba wzywa pomocy- drzwi do mieszkania są zamknięte.

Niezwłocznie na miejsce zadysponowano wszystkie służby ratownicze.

Jako pierwsi na miejsce przybyli strażacy z OSP Brzeszcze. Przed samym ich dotarciem na miejsce zdarzenia, osoba poszkodowana doczołgała się do drzwi i resztkami sił otworzyła mieszkanie. Strażacy niezwłocznie przeprowadzili rozpoznanie i przystąpili do udzielenia Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Po dotarciu na miejsce pozostałych służb, osoba poszkodowana została przekazana pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Kolejny raz strażacy-ochotnicy udowadniają, jak ważnym elementem są w łańcuchu ratowniczym. To właśnie strażacy OSP najczęściej docierają na miejsce zdarzenia jako pierwsi- przed służbami zawodowymi.

W działaniach udział brały: OSP Brzeszcze, TSR Brzeszcze, Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego

39 KOMENTARZE

 1. Kolejny komentarz usunięty przez portal o współpracy OSP Brzeszcze z wyżelowanym Panem od lawety… były 2- oba usunięte…podobnie z paliwem.

 2. Co z wyjaśnieniem starych kradzieży na szkodą mieszkańców?? Co z wyjaśnieniem sprawy osp jawiszowice jako pomocy drogowej dla byłego burmistrza adamczyka ??

 3. Chłopaki masakra hejtujemy tsr. Jak tak dalej pójdzie niezarobimy na kieliszek chleba. Tsr zabiera nam nasze 10zł na godzinę. CHłopaki wszyscy razem do ataku. Tu nie chodzi do cholery o POMAGANIE tylko o naszą DYCHE.!!!!

 4. Dokładnie tak jak na zdjęciu wygląda praca OSP Brzeszcze- dwóch strażaków na akcji, a kierowca i dwóch strażaków zajęci rozmową… I kto tu pisze o pracy?

 5. ha, ha to że w 6 pilnujecie pompy w szczerym polu ma świadczyć o waszym profesjonalizmie ? Do zwykłej pierdoły jeździcie w ilu się da na sygnałach nawet w nocy. “Pożar” na cmentarzu to tylko przykład. Sami sobie robicie złą opinie.

 6. TSR – Tauron Stówki Rozdaje. Ponad bańke biorą za obsluge 2 pomp, i naklejanie naklejek na gasnice na powierzchni. Tych gasnic nikt nie sprawdza, tylko legalizacje sie im przedłuża. Poraszka jakas. I jeszcze ta piękność rudowłosa uprzejma w ch*uj.

 7. bum szaka laka. skoro ruszyła taka fala krytyki to może info brzeszcze zajmie się tym problemem i zrobi małe dochodzenie i wyjaśni czy to prawda…

 8. Ccv ma racje Wszyscy strżacy PSP czy OSP muszą jeździć w 6 takie są obsady aut strażackich a gwiazdy prywatnego formatu czyli tsr jeżdza w 4 a bardzo czesto w 3 . Oby przez nich nie doszło do tragedii. Gdzie jest u nich rota zabezpieczająca!!! Dramat

 9. obserwator napisał że podczas pożaru auta byli w koszarówkach mało tego nie mieli aparatów oddechowych gdzie przy tego typu akcjach jest obowiązkowy!!!!!!!! Strażak w aparacie na zdjeciu na fb jest z OSP.

 10. nieśmiertelni starsi panowie (TSR) mają zajmowac się kopalnią, pompowaniem niecek kopalnianych i legalizacją gaśnic a nie jeździć na akcje i robić zły obraz strażakom

 11. Skoro już trzeba za nich płacić, co dla mnie jest nieporozumieniem przy tak rozwiniętych jednostkach osp w gminie, to mogliby chociaż utrzymywać jakiś standard działań… Niestety często ośmieszają ubiorem i działaniami, oby się nie skończyło tragedią.

 12. Skoro już trzeba za nich płacić, co dla mnie jest nieporozumieniem przy tak rozwiniętych jednostkach osp w gminie, to mogliby chociaż utrzymywać jakiś standard działań… Niestety często ośmieszają ubiorem i działaniami, oby się nie skończyło tragedią.

 13. podczas gaszenia pożaru na auta kilka dni temu na Ofiar Oswięcimai też byli w rajtkach czyli w spodniach koszarowach!!! można to zobaczyć na oświęcim 112 na fb jest zdjęcie

 14. to nie jest strażak z oświęcimia tylko strażak z TSR-u (Terenowa Służba Ratownicza) taka prywatna straż…
  oni noszą czerwone hełmy bo uważają się za zawodowców, a tak naprawdę Ci starsi Panowie mają małe pojęcie o akcjach

 15. Przywalacie się a to nie strażak z osp jest na zdjęciu w rozkompletowanym ubraniu tylko pewnie z Oświęcimia bo ma czerwony hełm,A nasi mają białe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.