W połowie listopada delegacja Gminy Brzeszcze na zaproszenie mer miasta Oignies, pani Fabienne Dupuis udała się na kilkudniowy wyjazd do północno-francuskiego Oignies, by podpisać akt partnerstwa pomiędzy Gminami Brzeszcze oraz Oignies.

Reprezentanci naszej gminy przybyli do Oginies w piątek 15 listopada w godzinach wieczornych. Następnego dnia rozpoczęła się realizacja programu przygotowanego przez stronę francuską.

Obszerna relacja z wizyty znajduje się się na stronie Urzędu Gminy w Brzeszczach.

27 KOMENTARZE

 1. Przecież teraz nasz kraj to kraina mlekiem i miodem płynąca. Za 700 zł to bym leżał do góry d.. om. Pincet plus, trzynasta emerytura, czternasta emerytura, trzysta plus a już nie wiem za co pieniądze dają. Uważasz , że dieta radnego 700 plus to dużo?Teraz widać , że się coś dzieje. Ścieżki rowerowe, oświetlone drogi ,boiska koło szkół. A Zasole to prawie mała Metropolia. I Co? Nie dać podwyżek!!! Dać!!!!

  9
  5
  • Ścieżki rowerowe, oświetlone drogi, boiska koło szkół … . Wszystko to zostało rozpoczęte przez panią Burmistrz. Czekamy na mocne uderzenie nowego Burmistrza, bo wycieczka takim nie jest.

   13
   11
   • 11gość…hmm no cóż proponuję Pani Ani wieczorem zasiąść w ciepłych kapciach przed kominkiem i posłuchać Perfectu – Niepokonani- trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść..

    3
    3
    • Pani Aniu, wybaczy Pani, ale już prawie zapomnieliśmy o Pani… Wspaniały pedagog, znakomita radna… Toć paradoks, w 2 miesiące została Pani i bez tego, i bez tego. A jakoś tak Pani nieobecność nam spowszedniała, nigdy nie słyszeliśmy “A za Pani Ani, to było jakoś tak inaczej, tak lepiej”… Kiedyś ktoś powiedział, że “Jakimi jesteśmy ludzi, dowiemy się dopiero, kiedy nas zabraknie”. Jak widać, zapracowała Pani sobie na taką laurkę swoją postawą. I tylko ciepła herbatka przy kominku teraz pozostaje 🙂 Ale w pamięci utkwi nam jedno. Człowiek, który sprzedał się PiSowi w powiecie w 2014 roku tak mocno został przez ten niedobry PiS wy**** bez wazeliny i strącony z posadki… Chociaż tu przynajmniej rządzący nie mieli takich problemów jak z Pancernym Marianem 😉 Gorąco pozdrawiam Pani Aniu i spokojnej emerytury życzę! Byleby tylko nie głodowej, chociaż gdyby tak było, to pewnie poprosimy naszych rajców, z wyższych diet zrzucą się na jakąś zapomogę 🙂

     2
     2
 2. Na najbliższej sesji nastąpi głosowanie nad podwyżkami diet. Sorry – powiązanie diet z kwotą bazową ustalana na podstawie ustawy.
  Kwota bazowa (na 2019 r.) – 1 789,42 zł
  Podstawa (150% kwoty bazowej) – 2 684,13 zł
  Dieta sołtysa i przewodniczącego rady osiedlowej (19% podstawy) – 510 zł
  Dieta radnego (45% podstawy) – 1208 zł (dotychczas około 770 zł)
  Dieta przewodniczącego rady (70% podstawy) – 1 879 zł.
  Jeżeli się mylę to proszę poprawić.
  Do tego dochodzą diety za wyjazdy takie jak np. do Francji.

  2
  17
 3. Byliśmy przecież partnerem włoskiej Londy, jezdziły tam nawet dzieci z ginmazjum i to cały autobus. Teraz tylko władza pojechała ?

  13
  8
  • Czy w gminie Brzeszcze jest nauka języka francuskiego w szkołach, że tak chętnie będziemy wysyłać młodzież na wymianę do Francji.
   Jak Burmistrz, Przewodniczący Rady i Radny się nudzą to niech się zajmą problemami w Gminie a nie udają, że łączą miasta. Ja jako mieszkaniec nie zgadzam się na takie wycieczki. Proszę o kosztorys tego wspaniałego przedsięwzięcia i z jakiej kasy to poszło.

   25
   5
  • Po to jest aby kilku wybranych na koszt podatnika zrobiło sobie wycieczkę zagraniczną. Widać ta kadencja burmistrza to wycieczki zagraniczne, spacery Brzostu po lesie itp. Wszystko oczywiście ze wspaniałą otoczką kulturalno-sportową.

   22
   7

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.