Wraz z końcem roku 2019 zakończyły się procedury związane z uzyskiwaniem pozwoleń na użytkowanie  obiektów sportowych zmodernizowanych w ramach projektu “Modernizacja szkolnej infrastruktury sportowej na terenie Gminy Brzeszcze”.

Wszystkie boiska są otwarte dla użytkowników!

Na przebudowę 5 obiektów Gmina Brzeszcze pozyskała blisko 1,9 miliona złotych dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Boiska przebudowano przy szkołach podstawowych w Brzeszczach (SP nr 1 i SP nr 2) oraz w Skidziniu. W Zasolu kompleks sportowy powstał tuż obok remizy i szkoły podstawowej prowadzonej przez Fundację „Elementarz”, na działce udostępnionej przez Spółkę Pastwiskową do Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej Wsi Zasole. Natomiast w Jawiszowicach szkolne boisko wielofunkcyjne wraz obiektami sportowymi powstało w bezpośrednim sąsiedztwie boiska LKS-u.

Każdy z nowo powstałych obiektów składa się z boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej, boiska do siatkówki i badmintona, bieżni sprinterskiej, skoczni do skoku w dal, siłowni terenowej. Obiekty są ogrodzone i oświetlone. Zamontowano ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci. Każda inwestycja zakończyła się zagospodarowaniem terenu –  wykonaniem trawników oraz nowych nasadzeń drzew. Dodatkowo, w ramach poprawy szkolnej infrastruktury sportowej, wykonano remonty w salach sportowych SP nr 1 oraz szkoły podstawowej w Jawiszowicach. Jawiszowicka podstawówka zyskała nową posadzkę w sali gimnastycznej, zamontowano słupki do siatkówki i dostarczono komplety siatek. W szkole podstawowej nr 1 w Brzeszczach wykonano nowe podłogi oraz wybudowano ściankę wspinaczkową.

Przebudowa wszystkich boisk wymagała, zgodnie z prawem budowlanym, dokonania zgłoszeń do organu architektoniczno-budowlanego oraz uzyskania pozwoleń na użytkowanie. Stąd też, pomimo zakończonych prac i odbioru robót, boiska nie mogły zostać otwarte dla mieszkańców. Obecnie zakończyła się już procedura uzyskiwania pozwoleń na użytkowanie dla wszystkich pięciu obiektów. Boiska są dostępnie dla każdego!

Przypominamy, że użytkownicy boisk wielofunkcyjnych zobowiązani są do bezwzględnego przestrzegania Regulaminów.

Na teren obiektów NIE WOLNO m.in. wjeżdżać rowerami i rolkami, wchodzić w butach na obcasach oraz w tzw. “korkach”, wprowadzać zwierząt, palić ognia (a także papierosów). Wszystkie ww. czynności powodują nieodwracalne uszkodzenia nawierzchni, czego konsekwencją będzie zamknięcie obiektów oraz potencjalny zwrot dofinansowania (ze względu na niedotrzymanie warunków w zakresie certyfikowanych i dopuszczonych regulaminami jakości nawierzchni w dofinansowanych obiektach).

Źródło: UG Brzeszcze

10 KOMENTARZE

 1. Właśnie chodzi mi o tę internetową “piękną wymianę wiedzy” niekiedy przeplataną inwektywami. Chcesz dowiedzieć się co w planach ma obecna władza to lepiej szukać u źródła (burmistrz, urząd gminy). Ja też nie jestem wszechmogący i wszechwiedzący, choć wspomniana przez ciebie demokracja twierdzi inaczej i nawet nazywa mnie suwerenem.

  3
  1
 2. Gdzie tu jest partyjniactwo, bo ja go nie widzę. Na forum ludzie piszą krótkie przemyślenia, uwagi, zapytania… czy swoje zdania. Nikogo nie zaczepiam, nikogo nie przepycham nie jest to też hejt. Jako, że mamy w Polsce demokrację wolno mi ( bez podtekstów widzianych tylko przez Ciebie) zamieścić dowolny wpis przy czym nikogo tym postem nie obrażam.

   • Gdzie tu jest partyjniactwo, bo ja go nie widzę. Na forum ludzie piszą krótkie przemyślenia, uwagi, zapytania… czy swoje zdania. Nikogo nie zaczepiam, nikogo nie przepycham nie jest to też hejt. Jako, że mamy w Polsce demokrację wolno mi ( bez podtekstów widzianych tylko przez Ciebie) zamieścić dowolny wpis przy czym nikogo tym postem nie obrażam.

    2
    3
    • Czy ja ci czegoś zabraniam? Nie jest szczególnie dziwne na tym portalu, że zamieszczenie posta, w którym zestawia się byłą i obecną władzę powoduje uruchomienie zwolenników jednych przeciw drugim. Stąd moje pytanie, czy chcesz sprowokować kolejną jałową dyskusję, czy może w twoim komentarzu kryje się głębsza myśl.

     4
     2
     • Nie jestem Bruce Wszechmogący by napuszczać zwolenników na przeciwników obecnej władzy, nie mam aż tak dużej mocy sprawczej. Nie patrz na wszystkich przez pryzmat koloru czarnego albo białego, nie szukaj w ludziach tylko złych cech. A co by się stało abyś Ty odpisał, że obecna władza ma w planie … i tu wymienił chociaż częściowe jej plany. To byłaby piękna wymiana wiedzy.

      2
      2
     • Pani Aniu, zmiana nicka nie pomoże 🙂 I tak wiemy, że to Pani! Aż tak się Pani nudzi na tej emeryturce, czy wypisuje Pani te komentarze, bo nie może się Pani nadal pogodzić z tym, że nie ma Pani już tam, gdzie Pani była? 🙂 Jeśli chce Pani poznać plany włodarzy, to myślę, że dla zwykłych, szarych Obywateli Pan Burmistrz też ma czas i nawet ma wyznaczone godziny przyjęć. Można przyjść i zapytać. A że mamy XXI wiek, to można również zatelefonować, napisać e-maila, czy też wysłać pismo do urzędu. Jest tyle możliwości… Ale najlepiej ujadać! Eh, jakie to typowe, jawiszowiańskie… 🙂

      2
      4
  • Jeżeli poprzedniej władzy, to dlaczego nie pomyśleli o uczniach od 6-8 z sp2 ?
   A co oni maja? Śmierdzące klasy, sale gimnasytcza, zadnej bieżni, nic nawet w ciepłe dni musza siedzieć w tym smrodzie.

   2
   1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.