“W związku z brakiem reakcji na pisma kierowane do rady nadzorczej TAURON Wydobycie S.A. w sprawie odwołania wiceprezesa do spraw technicznych, a przede wszystkim braku reakcji ze strony wiceministra energii odpowiedzialnego za górnictwo pana Adama Gawędy, w sprawach łamania prawa pracy, a przede wszystkim BEZPIECZEŃSTWA PRACY w Tauron Wydobycie S.A. – Reprezentatywne Organizacje Związkowe działające w Tauron Wydobycie S.A. informują, że w dniu 07.10.2019r. organizują manifestację pod siedzibą Tauron Wydobycie S.A. od godz. 5:00 w Jaworznie przy ulicy Grunwaldzkiej oraz pod siedzibą Zarządu Tauron Energia S.A. od godz. 8:00 w Katowicach przy ul. Ściegiennego”- informują górnicy w swoim komunikacie.

Górnicy przede wszystkim chcą zwrócić uwagę na problem łamania prawa pracy w Zakładach Górniczych TW S.A., ale również głośno powiedzieć o bezpieczeństwie w kopalniach- bezpieczeństwie, które według górników zeszło na drugi plan.

Wśród ważnych problemów, które podczas manifestacji chcą nagłośnić górnicy, jest problem obsadzania wysokich stanowisk w górnictwie „po znajomości”, tzw. „kolesiostwo” (nie liczą się kwalifikacje- liczy się kogo znasz).

Udział w manifestacji zapowiedzieli górnicy wszystkich Zakładów Górniczych Tauron Wydobycie w tym również górnicy z Brzeszcz.

REKLAMA:

Skorzystaj z bezpłatnych konsultacji detektywistycznych <kliknij>

36 KOMENTARZE

 1. Normalny pracownik nie potrzebuje Związków Złodziejskich ,Nie zostanę wezwany do dyrektora za L4 bo po ludzku nie choruje a jak już to siedzę w domu bo faktycznie jestem chory,nie robię buł to mi dają urlopy Brakuje S za święta to bym chodził no i słabo z pieniędzmi ale suma sumarom ZZ nic nie robiły przez 3 lata jak zaczęło się je**anie ludzi i burdel i tak jak piszą wyżej ktoś musiał sie zanichz abrac skoro teraz chcą walczyć ale nie wiem czy tych wojowników uzbiera sie dostawczak bo wszyscy sie wypisali,Związki wypie**alać za bramę!

  25
  1
  • Jednak Związki po raz kolejny pokazały kto rządzi w TWd. Żaden zarząd, ani dyrektorzy, tylko oni. Z jakim skutkiem widzimy po wynikach finansowych. Teraz tuż przed wyborami zaszantażowali władzę, a ta jak zwykle w takich okolicznościach uległa. Ale to “pyrrusowe zwycięstwo”. Po wyborach TWd już nikt nie pomoże…

   10
 2. Chciałem kupić retopal nie kupiłem bo pani mi na PIASCIE powiedziała , że nie ma kto workować inna mówiła , że maszyna się zepsuła a jeszcze inna , że niewiadomo kiedy będzie w sprzedaży dlatego zmieniam ogrzewanie na gaz .

  7
  1
 3. Panie Tomku, wzywam Pana, żeby jutro rano powiedział Pan do ludzi, dlaczego prezes Duda ma zostać na stanowisku. Proszę się zmierzyć z tym z czym mierzy sie Klysz na masówkach, mieć kochones i wyjść do ludzi. Potrafisz Pan?

  14
  5
 4. Niech sami teraz stoją pod TW bo ostatnio ludzi wyje…li i podpisali nieporozumienie. Sprzedawczyki walczą tylko o swoje stołki. Duda musi zostać. Niech rozpie…. te układy

  12
  2
  • Jakie układy? Gdzie policja, gdzie prokuratura? Skoro Duda cos chce rozpierolic to niech zgłasza do odpowiednich organów. A co zgłosili do tej pory? NIC!!! Bo nic nikomu nie udowodnił. I nie udowodni. Wiec po co to robi? No po to żeby popychać swoich, z KHW, PGG i ludzi związanych z Ziętkiem. Przypadek ze Sierpuchy go bronią? Ciekawe jak się będą zachowywać jak sprawa ewentualnych nieprawidłowości przy prowadzeniu akcji ratowniczej zacznie ciągnąć za sobą tych, którzy z nimi trzymają. Panie Bury spojrzysz tym ratownikom wtedy w oczy?

   7
   5
  • Czekam az przewodniczący i czlonkowie sierpnia pokażą potwierdzenia przelewu, na których będą kwoty z porozumienia z przekazem na cele społeczne. Skoro sie nie zgadzacie to nie pobierajcie

   4
   6
  • Tak. W ofercie węgiel z Kolumbii i innych zaprzyjaźnionych krajów. Niestety brzeszczańskiego nie będzie bo nawet na talony dla swoich pracowników nie mają.

   14
   3
 5. Od czerwca do września chciałem kupić 3 tony groszku. Nie kupiłem, bo węgla nie było. Straciliście klienta. Przeszedłem na gaz.
  Kopalnia nie wydobywa, nie sprzedaje czyli jest do zamknięcia.

  21
  2
 6. Trzeba sobie powiedzieć jak pracownicy wyobrażają sobie prezesa czy dyrektora. Czy ma być to typ mamusi, która mówi: “kochanie usuń ten złomik spod nóg”, “misiaczku nie odbijaj dyskietki wcześniej”? Niestety kopalnia powinna być rządzona w stylu wojskowym (za czasów powszechnego poboru) bo zagrożenia czyhają na każdym kroku. A z obserwacji wynika, że każdy ma swoje racje, każdemu się należy już i basta. Dawniej jeden szedł do wojska i został nauczony dyscypliny, a inny był odraczany i wiązał się z kopalnią i jakoś to szło. A teraz wszyscy maja roszczenia i głównym celem jest wcześniejszy wyjazd. Zarobki są niestety takie, że aż śmieszne. Niestety ceny węgla na świecie są takie jakie są. To niestety są koszty globalizacji. A nawiasem mówiąc górnictwo polskie zostało spisane na straty już wcześniej. Politycy tylko z okazji Barbórki potrząsają szabelką a w ciągu roku prym wiodą ekonomiści. Dlatego słyszymy nazwy Mozambik, Filipiny, Kolumbia, Roterdam itp.

  18
  1
 7. Czy komentarz broniący wiceprezesa pod nazwa Sierpień 80 to oficjalne stanowisko tego związku, działającego jeszcze na kopalni Brzeszcze?
  Można się kłócić z postulatami, ktore zwiazki reprezentatywne umieściły powyżej. Ale jeden z nich jest szczegolny. Ten który mowi o bezpieczeństwie, w moim przypadku rozumianym jako bezpieczeństwo ludzi pracujących na dole, a konkretnie bezpieczeństwo ratownikow podczas sobotniej akcji ratowniczej, pamiętnej. To pokazuje poziom wiedzy o tym co sie dzieje na dole oraz to jak łatwo nim manipulować. No ale jakie mamy zagrożenia na kopalni? Różne prawda. Obudźcie sie wyznawcy Sierpnia 80.

  7
  1
  • To sprawa grubszej wagi. Chodzi o to żeby rozbić bande drenującą kopalnie tauronu z nietykalnym dyrektorem Marcinkiem N. na czele i związkami co grzeją dupy na ciepłych stanowiskach. Oni teraz chcą strajkować bo im sie wali grunt pod nogami. Od 10 lat jest mobbing i zaniedbania w BHP co teraz sie nagle obudzili? Znaleźli sobie wymówki po prostu a prawda jest całkiem inna. Oszustwa na przetargach kolesiostwo żelazny układ sie wali to strajki chcą robić. Gdzie byli jak ludzie walczyli o pieniądze?!

   9
   1
 8. Członkami to są ci to pozwalaja na lamanie prawa na kopalni. Jezeli ktos broni takich ludzi to tak samo przyzwala na dzialania ktore moga kiedys kosztowac zycie ludzkie.

  6
  1
 9. Stanisław K., jeden z liderów górniczej “Solidarności”, został członkiem rad nadzorczych dwóch spółek należących do skarbu państwa (PSK RZESZÓW SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W LIKWIDACJI i Węglozbyt). – To nagroda za to, że w trakcie kampanii wyborczej agitował za tym, żebyśmy wsparli Beatę Szydło i PiS – twierdzą górnicy.
  Dopóki stanowiska prezesów w spółkach w Polsce obsadzali politolodzy, socjologowie i katecheci to wszystko było wspaniale. Ale gdy zatrudnianie kolesi spowodowało zagrożenie dla związkowców to jest źle.
  Siódmy wniosek powinien brzmieć : protestujemy przeciwko zatrudnianiu “kolesiów” na wysokopłatne stanowiska w gospodarce polskiej.
  https://gazetakrakowska.pl/brzeszcze-prezydent-andrzejem-duda-obiecal-dalsze-wsparcie-dla-branzy-gorniczej-w-polsce-zdjecia/ar/c3-13715454

  39
  3
  • Chcieliście PISiorów u władzy to macie…( nie popieram PO dla formalności) ale miało być inaczej a jest jeszcze gorzej a będzie masakra jak w końcu trzeba będzie spłacać to rozdawnictwo 500+.
   Teraz mam kumoterstwo w wersji MAX..
   Poobsadzane stanowiska w spółkach skarbu państwa gdzie tylko się da..od lotnisk, szpitali, po holdingi węglowe itd..
   Kiedyś wszyscy się obudzą ale będzie za późno…

   40
   4
  • A 8 że jestesmy za wysłaniem sierpkow na czechot. A Przewodniczący na szarfa i sie dowie w koncu co o jego działaniach sądzą górnicy. Jak macie jaja to zajmijcie stanowisko w tej sprawie, wyjdz do ludzi panie Bury, powiedz ze to co sie dzieje teraz na kopalni to dzialanie wice prezes a uzgodnione z Sierpniem80. Miej odwagę i wyjdź jutro na cechowanie rano i powiedz ludziom zeby w poniedzialek nie jechali bronic swoich praw bo tak naprawde nic sie nie dzieje

   5
   8
 10. Rozumiem, że wszystkie związki sa za tym strajkiem? Sierpień 80 też widzi problem łamania praw pracowniczych? Czy nie chce widzieć bo Zientek kazał zamknąć oczy?

  9
  21
 11. Pr. Duda chciał roz…lić kolesiostwo na kopalniach to się solidarności nie spodobało i chcą go szybko odwołać bo by im się do d..y dobrał. Gdzie były związki jak Jaworzno wołało o podwyżki, gdzie były związki jak Janina wyszła za bramę pikietować?

  34
  5
  • Panie przewodniczący! Poprzedni przewodniczący tego stowarzyszenia związkowego był przynajmniej inteligentny, wyszczekany ale inteligentny. Pan nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafisz. Rozumiem, że popiera Pan zwalnianie ludzi za zwolnienia chorobowe? Rozumiem, że popiera Pan pracę górników w temperaturze powyżej 28 w normalnym czasie pracy? Związkowiec…

   13
   20
   • Matole ludzie nie dostają urlopów i wybitek bo jeden leber z drugim walą 2 razy w miesiącu L4 co mamy robić na takich darmozjadów? Jak ma być dobrze na kopalni ludzie zastanowcie sie albo robimy albo walimy w chuja

 12. Teraz macie pretensje To się im poprostu należało. Duda z Broniarzem namawiali was żebyście na PiS głosowali że nie będzie kolesiostwa, przejrzystość, to teraz nie płaczcie.

  35
  4
  • Tu nikt nie płacze, a ryle teraz albo już nigdy, jedzmy i pokażmy że jesteśmy silni!!! Siedzieliśmy na komorach mieliśmy nadzieję że w końcu będzie lepsza przyszłość, niestety Tauron że swoim zarządzaniem sprowadził kopalnie chyba praktycznie do zamknięcia, może jeszcze coś się uda ale jedynie dużo nas na ulicy ktoś zauważy i może się tym zajmie, Walka!

   5
   35
 13. Teraz to już chyba za późno.. były rozmowy płacowe wtedy mogła być mobilizacja i walka choćby o zrównanie stawek w całym TW.. teraz za wasze (związkowe) interesy nikt nie będzie walczył.. mydlenie oczu że niby Duda zły że “s” nie daje.. to kierownicy pipy bo wiedzą że stanowisko kierownika to max co się mu w życiu udało i nie będą się dla ludzi wychylać.. w rcp przyjmują obiegowki z skami tylko kierownicy ich nie podpisują.. wywalić związki za bramę za opieszałość w załatwianiu interesów pracowniczych.. myślicie tylko o sobie.. jeszcze załatwianie etatów swoim delegatom którzy do niczego się nie nadają.. myślicie że nie widzimy.. że nie wiemy ile zarabiacie.. wstyd sprzedawczyki wstyd!!!

  40
  2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.