Na terenie ZG Janina w Libiążu trwa protest górników. Pracownicy ZG Janina przy wsparciu górników z ZG Brzeszcze blokują wyjazd pociągów z węglem.

Górnicy obawiają się zwolnień. Od stycznia, czyli za około miesiąc kopalnie należące do spółki Tauron mają znaleźć się w strukturach innej spółki należącej do Ministerstwa Aktywów Państwowych.

Od nowego roku mamy wyjść z Tauronu. Niestety nie została podpisana z nami żadna umowa społeczna odnośnie naszych miejsc pracy. Walczymy o to, żeby wszyscy pracownicy mieli zagwarantowane miejsce pracy – mówił reporterowi RMF FM Michał Piskorek ze związku zawodowego pracowników dołowych.

Jednocześnie toczą się rozmowy związków zawodowych z przedstawicielami Tauronu Wydobycie.

Dzisiaj rano w ZG Brzeszcze odbyły się „masówki” podczas których przedstawiciel Solidarności Stanisław Kłysz próbował uspakajać górników i wyciszyć bojowe nastroje górniczej załogi.

Górnicy chcą, by pod gwarancją zatrudnienia podpisał się minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

16 KOMENTARZE

 1. No fajnie >ale>może>wreszcie> coś napiszecie kiedy ten węgiel sprowadzony gmina będzie sprzedawała i kto będzie go rozprowadzał??? i w jakiej cenie??

  6
  6
 2. Hola to all. My team members and I are really glad we heard the information here. I’ve been scratching my head for this info for days and I will be imploring my followers to stop by. The other morning I was thumbing through the net trying to uncover a conclusion to my persistant questions. Now I am inspired to take more responsibility in whatever mode I can. We are getting all fragmented out on the signs we are observing. Moreover, I just want to thank you tremendously for such incredible information. This has shifted me out of my comfort zone. Many spiritual improvements are happening in my world. Its really a safe space to make new friendships. I wish to add also that I am into. If you have time, check out my newly created spot:capen house wedding photographer around Naples FL

  15
 3. Może Pan Kłysz pojedzie do Starachowic by bronić miejsc pracy pracowników z prywatnej fabryki koncernu MAN, tam też pracują ludzie tacy jak w
  Brzeszczach Oni gwarancji pracy nie dostaną. ZZ kopalni bronią swoich STOŁKÓW.

  21
  7
   • ZZ górnictwa wiedzą że im nikt nie” podskoczy”. Tak ich “nauczyli” politycy. Tylko kiwną palcem, a politycy już są na ich usługi. Inne związki są ośmieszane itd. Co może zdziałać związkowiec w prywatnej firmie – NIC

    7
    5
  • Jakby tam była mocna organizacja związkowa to by tak się nie działo, Kto ma za nich walczyć o miejsca pracy jak nie Oni sami ?

   6
   2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj