Urząd Gminy w Brzeszczach przypomina, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków, hodowcy drobiu zobowiązani są do zgłaszania do powiatowego lekarza weterynarii miejsc, w których jest utrzymywany drób lub inne ptaki, z wyłączeniem ptaków utrzymywanych stałe w pomieszczeniach mieszkalnych.

Hodowcy, którzy nie zgłaszają utrzymywania drobiu na własne potrzeby oraz nie stosują się do zakazów i nakazów wyszczególnionych w rozporządzeniu, muszą liczyć się z wysokimi karami finansowymi.

Z uwagi na grożące kary, każdy posiadający takie hodowle powinien dokonać zgłoszenia Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w Oświęcimiu.

–> Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Oświęcimiu

(źr. brzeszcze.pl)

7 KOMENTARZE

  1. Umieśćcie taką informację na tablicach ogłoszeniowych, bo nie każdy hodowca paru kur korzysta z Internetu. Szczególnie ważna informacja w obliczu zagrożenia wysokimi karami finansowymi.

  2. Jakie to czasy nadeszły ? Pamiętam za bajtla jak każdy sąsiad miał po kilka lub więcej kur. Cofnijcie się w tamte czasy i spróbujcie sobie wyobrazić takie rozporządzenie wtedy! 😀 😀 😀
    Niedługo będziemy się spowiadać z ilości puszczanych bąków bo to metan , CO2 i inne…

    10
    3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.