28 marca w Powiatowym Zespole nr 6 w Brzeszczach odbyły się II Otwarte Powiatowe Zawody w Pierwszej Pomocy. Wzięło w nich udział 19 zespołów ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych powiatów oświęcimskiego i bielskiego.

Uroczystego otwarcia zawodów na sali gimnastycznej szkoły dokonała pani dyrektor Dorota Klimczak razem z panią Bożeną Sobocińską.

Współorganizatorami zawodów byli:  Centrum Szkoleń Ratowniczych w Limanowej, Biuro Kadr-Medycznych z Katowic oraz Wydział Nauk o Zdrowiu Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, Bielskie Pogotowie Ratunkowe.

Honorowy patronat nad zawodami objął Starosta Oświęcimski pan Andrzej Skrzypiński. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą teoretyczną oraz umiejętnościami praktycznymi w udzielaniu pierwszej pomocy w trakcie zainscenizowanych zadań praktycznych, ocenianych przez ratowników medycznych.

I miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 z Oświęcimia, a w kategorii szkół ponadpodstawowych Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego z Kęt.

Nagrody dla zwycięzców wręczyła pani Teresa Jankowska.
Zwycięzcom gratulujemy!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.