Rada Powiatu w Oświęcimiu na kwietniowej sesji przyjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do opracowania projektu programu polityki zdrowotnej pn. „Wsparcie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego – in vitro dla mieszkańców powiatu oświęcimskiego”.

Zadowolenia z przyjęcia dokumentu nie krył zwłaszcza wicestarosta Paweł Kobielusz, inicjator tego projektu.

“Inicjatywa dotycząca finansowania procedury in vitro przez samorząd powiatowy wzięła się z bardzo prostej przyczyny – tego, że nie jest refundowana przez polskie państwo. Tymczasem wiele par, które chciałyby skorzystać z tej metody, nie stać na to” – tłumaczy wicestarosta Paweł Kobielusz.

Wicestarosta podkreśla, że uchwała na tym etapie ma charakter intencyjny.

“To początek drogi. Musimy wykonać szereg konsultacji z poszczególnymi gminami w naszym powiecie, skonsultować to społecznie, napisać program i go zatwierdzić. Program zacznie obowiązywać od stycznia 2024 r. Rocznie zostanie nim objętych 10 par. Na każdą parę dofinansowanie wyniesie 10 tys. zł” – przybliża wicestarosta Paweł Kobielusz.

(źr., fot. powiat.oswiecim.pl)

6 KOMENTARZE

 1. Po raz kolejny samorząd z pobudek politycznych przekracza swoje kompetencje. A mieszkań komunalnych i socjalnych nie przybywa.

  5
  14
  • Najlepiej Dać jeszcze mieszkania nierobom i innym pasożytom społecznym do roboty zapracować na swoje a nie wyciągać łapska po swoje jeszcze sie płodzić by 500 było. Rodzice którzy sie starają o dziecko z in vitro na 100% są kochającymi rodzicami a jak oglądam te patologie osiedlowe konkubent a baba 30 lat i 5 dziecek oczywiście bez roboty i z kiepem w ryju to już mnie trzepie.

   8
   6

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj